Як налаштувати ip-адреса в мережі.

Установка мережевих параметрів в операційній системі Windows версії ХР може бути здійснена користувачем стандартними засобами самої ОС і не має на увазі залучення додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
На сервері викличте головне меню, натиснувши на кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Мережа та підключення до інтернету» і розгорніть вузол «Мережеві підключення». Викличте контекстне меню потрібного з'єднання кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості». Перейдіть на вкладку «Додатково» в діалоговому вікні та застосуйте прапорець в рядку «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера» в групі «Загальний доступ до підключення Інтернету». Збережіть зроблені зміни, натиснувши на кнопку OK, і підтвердіть призначення мережевої плати локальної мережі IP-адреси 192.168.0.1, натиснувши на кнопку «Так» у віконці запиту системи.
2
На комп'ютері-клієнті також викличте головне меню, натиснувши на кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Мережа та підключення до інтернету» і розгорніть вузол «Мережеві підключення». Викличте контекстне меню елемента «Підключення по локальній мережі» кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Властивості». Виділіть рядок «Протокол інтернету (TCP/IP)» в каталозі «Компоненти» вкладки «Загальні» діалогового вікна і скористайтеся командою «Властивості». Застосуйте прапорець в рядку «Отримати IP-адресу автоматично» в наступному діалоговому вікні і збережіть зроблені зміни, натиснувши на кнопку OK. Закрийте всі відкриті вікна.
3
Для налаштування загального підключення до інтернету на комп'ютері-клієнті, поверніться в головне меню "Пуск" і ще раз перейдіть в пункт "Панель управління». Розкрийте посилання «Мережа та підключення до інтернету» і скористайтеся кнопкою «Параметри інтернету». Перейдіть на вкладку «Підключення» в діалоговому вікні та виберіть команду «Встановити». Пропустіть перше діалогове вікно майстра, натиснувши на кнопку «Далі», і застосуєте прапорець в рядку «Підключити до інтернету» в наступному діалоговому вікні. Натисніть на кнопку «Далі» і відзначте чекбокс в поле «Встановити підключення вручну» у новому вікні майстра. Збережіть зроблені зміни, натиснувши на кнопку «Далі», і застосуєте прапорець в рядку «Подключаться через постійне високошвидкісне підключення». Знову скористайтеся кнопкою «Далі» і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши на кнопку «Готово» в останньому вікні майстра.
При налаштуванні комп'ютерів, що входять до складу локальної мережі необхідно правильно задати параметри IP-адрес. Вибір характеристик залежить від устаткування, використовуваного для побудови мережі.
Інструкція
1
Якщо робота локальної мережі здійснюється за допомогою маршрутизатора або роутера, то розумніше використовувати динамічні IP- адреси. У такому разі їх значення будуть автоматично присвоюватися комп'ютерів. Даний метод дозволяє швидко підключити новий пристрій до мережі, не виконуючи ніяких налаштувань. Увімкніть потрібний ПК і дочекайтеся завантаження системи.
2
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть меню «Мережеві підключення». Перейдіть до списку мережевих карт або локальних з'єднань. Відкрийте властивості мережевого адаптера, параметри якого необхідно змінити. Для цього клікніть по його іконці правою кнопкою миші і виберіть відповідний пункт.
3
Виділіть рядок «Протокол Інтернету TCP/IP» і натисніть кнопку «Властивості». Знайдіть і активуйте пункт «Отримати IP-адресу автоматично». Тепер аналогічним чином виділіть пункт «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Натисніть кнопку Ok.
4
У тих ситуаціях, коли локальна мережа побудована з використанням мережевого концентратора або комутатора, рекомендують самостійно задавати значення IP-адрес. Для виконання цієї процедури знову відкрийте властивості протоколу TCP/IP.
5
Встановіть прапорець поруч із пунктом «Використовувати наступний IP-адреса». Заповніть запропоновану таблицю, вказавши IP-адресу, маску підмережі і основний шлюз (не обов'язково).
6
Якщо вам необхідно використовувати для підключення до інтернету певний комп'ютер або мережеве обладнання, заповніть поля «DNS-сервер» і «Альтернативний DNS-сервер». Збережіть параметри, натиснувши кнопку Ok.
7
При налаштуванні мережевих з'єднань в операційній системі Windows Seven рекомендують використовувати протокол TCP/IPv4. Саме він використовується в більшості випадків для побудови локальних мереж.