Як перевозити хом'яків.

Будь переїзд для хом'яка є стресом. Тому, чим менше змін у своєму становищі помітить ваш вихованець, тим менше він буде хвилюватися і тим краще це для нього. Після прибуття на місце не поспішайте діставати тварину з його тимчасового притулку. Нехай хом'ячок трохи відпочине після переїзду. І взагалі, перші два дні на новому місці постарайтеся його не турбувати.
Інструкція
1
Хом'яки погано переносять протяги і холод, тому для їх транспортування найкраще підійде пластикова переноска. Зазвичай в її кришці є люк і вентиляційні отвори. Подібний переносний бокс можна спорудити і самостійно. Залежно від розмірів тварини можна використовувати коробку з щільного картону, пакувальний контейнер. Однак якщо ви перебуваєте в дорозі понад півтори години, хом'ячок може прогризти таку переноску. Можна використовувати також пластикове відерце з-під майонезу. Пристосування для транспортування обов'язково повинно мати вентиляцію.
2
Під час зимової поїздки не тримайте бокс, в якому знаходиться хом'ячок в безпосередній близькості з опалювальними приладами. Влітку стежте, щоб на нього не падали прямі сонячні промені, а вентиляційний отвір не було б нічим загороджений. Перегрів небезпечний для тварини. Хом'ячок може отримати тепловий удар. Тому від переїзду в найспекотніші дні краще утриматися. Покладіть в переноску трохи тирси або сіна, щоб ваш вихованець міг закопатися і спокійно поспати в дорозі. Можна використовувати білі паперові серветки. Все це допоможе вберегти тварину від можливого стресу.
3
Якщо ви все ж змушені перевозити свого вихованця в жаркий час, використовуйте для цього клітку з металевими прутами, розмір якої не більш ніж 15х15х10 см. Переконайтеся, що вона не має гострих кутів і поверхонь. Не кладіть у клітку або переноску нічого, що могло б при трясці травмувати тварину. Не використовуйте поїльники і блюдця. Вода розіллється, і все у тимчасовому притулку вашого хом'ячка буде мокрим. Краще покладіть йому шматочок соковитої їжі - морква, листочок капусти. Не грайте з хом'ячком і взагалі постарайтеся не турбувати його під час поїздки. Якщо це можливо, тримайте клітку або переноску в руках, щоб уникнути тряску і поштовхи під час руху автомобіля.