Як очистити взуття.

Щоб люди сприймали вас як серйозного і відповідального людини, необхідно не тільки показувати ці якості своїми діями, але і виглядати охайно. І чисте взуття - відмінне доповнення до образу. Але доглядати за нею потрібно акуратно, щоб вона зберігала свіжий і гарний вигляд.
Вам знадобиться
  • - спеціальні засоби для догляду за взуттям;
  • - щітки;
  • - нашатирний спирт;
  • - мильний розчин;
  • - пральний порошок.
Інструкція
1
Визначте матеріал, з якого зроблена ваша взуття. Це найважливіший момент, адже завдяки йому ви зможете визначити, які способи очищення можна використовувати на тій чи іншій парі взуття. Наприклад, найбільш обережним слід бути з черевиками із замші або нубука. Пара зі шкіри менш вибаглива, але і до неї потрібно знати особливий підхід, щоб вона служила вам не один сезон і виглядала при цьому нової.
2
Не бійтеся чистити ганчіркову взуття. Мабуть, це самий невибагливий матеріал. Будь-які плями на тканині ви можете видалити звичайним пральним порошком. Якщо плями в'їлися, використовуйте відбілювач. Однак будьте акуратні - якщо взуття яскравого кольору, можна перестаратися і отримати замість колишньої яскравості бліді плями.
3
Будьте обережніші з взуттям зі шкіри. Придбайте спеціальні шампуні і губки для догляду за шкірою. Якщо з яких-небудь причин купити спеціальні засоби не вийшло, підійде звичайна м'яка фланелевою ганчірочкою. Якщо на шкіряному взутті з'явилася пляма, спробуйте видалити його за допомогою губки, яку попередньо змочіть в мильному розчині. Чи не розтирайте пляма, намагайтеся очистити взуття м'якими, плавними рухами.
4
Висушіть замшеве взуття, перш ніж приступати до її очищення. З цим матеріалом потрібно бути особливо обережним, тому що одне невірне рішення - і на ваших улюблених чоботях або черевиках з'явиться пляма, яка вже неможливо буде вивести. Чистите замшу м'якою щіточкою, попередньо змочивши її в мильному розчині. У розчин додайте кілька крапель нашатирного спирту.
5
Після прання почистіть взуття спеціальною гумовою щіточкою і дайте висохнути. Не потрібно ставити замшеве взуття сушитися під батарею або поруч з іншими джерелами тепла.
Корисна порада
Доглядайте за своїми черевиками, туфлями і чобітьми регулярно, намагайтеся не допускати сильних забруднень, і тоді вони довгий час будуть виглядати як новенькі.