Як планувати відпустку.

Мріючи про довгоочікуване подорож, ви уявляєте собі, як будете гуляти по березі моря, оглядати визначні пам'ятки нового для вас міста або країни, плавати і засмагати. Але щоб ваша відпустка вийшов саме таким, яким ви його бачите в своїх мріях, необхідно ретельно до нього підготуватися і все продумати.
Вам знадобиться
  • - паспорта;
  • - документи для отримання візи.
Інструкція
1
Оберіть місце поїздки. Безумовно, це перше, що необхідно зробити при плануванні відпустки. Знаючи кінцеву мету, вам простіше буде вибирати вид транспорту і навіть одяг для подорожі. Якнайбільше дізнайтеся про місце, в якому ви збираєтеся відпочити. Поцікавтеся кліматом, щоб не потрапити на курорт в сезон дощів.
2
Обеспокойтесь питанням отримання візи, якщо ви збираєтеся їхати в іншу країну. Про умови отримання документа можна дізнатися на сайті представництва обраного вами держави. Заздалегідь запишіться на прийом, щоб не витрачати час у чергах. Звичайно, розібратися в цьому питанні самостійно трохи складніше, ніж якщо б ви довірили свою відпустку туроператору. Але цей досвід зовсім точно необхідний, якщо ви й надалі збираєтеся планувати відпустку самостійно. Крім того, отримання візи без допомоги туроператора вийде істотно нижче за своєю ціною.
3
Заздалегідь купите квитки. Не варто купувати їх в маловідомих компаніях. Щоб уникнути зайвих труднощів, авіаквитки купуйте на сайтах авіакомпаній - це також допоможе заощадити гроші. Потурбувавшись про квитки заздалегідь, вам не доведеться стрімголов шукати вільні рейси, коли до подорожі залишаться лічені дні.
4
Забронюйте житло. Це легко зробити через інтернет. Ви можете замовити номер в шикарному готелі або просто зняти кімнату у місцевих жителів, які заробляють собі цим на життя. Також заздалегідь потрібно буде визначитися і зі своєю системою харчування у готелі. Подумайте, скільки часу ви будете проводити в своєму тимчасовому житлі. Якщо ви будете йти рано вранці і повертатися тільки пізно увечері, то, можливо, варто відмовитися від обіду.
5
Продумайте своє проведення часу у відпустці. Визначте, чого ви чекаєте від відпочинку: цілодобово лежати на пляжі, освоїти новий вид спорту або побачити знамениті визначні пам'ятки. Залежно від своїх інтересів починайте складати план подорожі. Ідеальний варіант - поєднати пляжний і активний види відпочинку. Постарайтеся розподілити свій час так, щоб на все вистачило і часу, і сил.
6
Зберіть речі. Це важливий момент. Так як ви вже поцікавилися кліматом місця, в якому проведете відпустку, постарайтеся не брати з собою зайвих речей. Пам'ятайте, що на відпочинку вам напевно захочеться прикупити обновок. Грамотно розподіліть свої фінанси, щоб їх вистачило на весь час. Залиште невелику суму для купівлі сувенірів для друзів і рідних. Головне, не забудьте взяти з собою відмінний настрій, і тоді спогади про відпочинок будуть гріти вас до наступного подорожі.
Кожна справа, якщо його запланувати заздалегідь і дотримуватися строгого розпорядку, можна буде з успіхом і користю виконати. І відпустка не виняток. Нехай вас не бентежить та думка, що у відпустці потрібно тільки відпочивати і вдаватися до неробства.
Інструкція
1
Відпустка - це той час, в яке потрібно встигнути і активно відпочити, і зробити важливі справи, адже в робочі будні на них просто не вистачає сил. До того ж, щоб відпустка не пройшов даремно, під телевізор і серіали, потрібно грамотно розподілити кожен день відпочинку.
2
Для початку вирішіть, що в цій відпустці стане найважливішою подією: поїздка закордон, тривалу подорож на природу або на море, робота у себе на дачній ділянці або рішення якогось глобального питання, припустимо, з житлом або машиною. Цій справі у вас має бути присвячене більшу кількість часу у відпустці. Краще призначити подорож або рішення проблеми на першу половину відпустки, щоб не хвилюватися весь відпочинок про його початок.
3
На роботі заздалегідь домовтеся з начальством про відпустку, уладьте всі формальності і ближче до початку відпочинку завершите всі важливі проекти та угоди, щоб вас ніщо і ніхто не відволікав. Якщо замовляєте подорож через турфірму, подбайте про путівку за кілька місяців до початку подорожі. Тоді ви не тільки зможете заощадити на ранньому бронюванні поїздки, а й виберіть найкраще місце і найбільш привабливий готель з усіх представлених. Не робіть цього в останній момент: «палаючі» тури дешеві, але вибирати доводиться з решти варіантів, а це може зіпсувати враження від відпустки.
4
Повернутися з поїздки слід хоча б за кілька днів до виходу на роботу, щоб пройти період акліматизації, увійти в режим і підготуватися до робочого процесу, налаштуватися на нього. Інакше, якщо не розкласти речі, що не звикнути до думки про те, що доведеться змінити відпочинок на робочі будні, це призведе до стресу для організму, а з необхідними справами доведеться розбиратися після завершення важкого трудового дня.
5
Якщо вас під час відпустки очікує рішення якогось глобального питання, пов'язаного з житловими проблемами, ремонтом, купівлею або продажем нерухомості або просто перебудовою і прибиранням всієї квартири, важливо теж скласти хороший план для виконання всіх операцій. Реально подивіться на речі і не відкладайте справи в довгий ящик. Відпустка тільки здається довгим, але все хороше закінчується занадто швидко.
6
Але і планувати велику кількість справ на один день не варто - ви просто не встигнете все зробити і будете почувати незадоволеність. Розподіліть всі справи по невеликих кроків. Приміром, сьогодні потрібно зустрітися з ріелтором, обговорити основні питання і вартість, завтра зайнятися збором довідок, потім підготувати всі потрібні папери. Якщо йдеться про благоустрій будинку, не плануйте в один день розчистити балкон і здерти старі шпалери. Краще нехай у вас кожен день буде по одному невеликому справі, яку можна з легкістю виконати, залишивши собі час на приємні зустрічі або відпочинок на природі. Інакше до кінця відпустки ви ще більше вимотав, ніж після робочих буднів.
7
Навіть якщо у вас немає на відпустку ні тривалої подорожі, ні великих справ, все одно плануйте, що потрібно зробити в кожен день відпочинку. Інакше ви витратите час даремно, а відпочити так і не встигнете. Заплануйте зустрічі з друзями, походи в кіно або театр, поїздку за місто або до родичів. Зробіть те, що вам давно хотілося, але ви не могли собі цього дозволити. Чим більше враження ви отримаєте від відпустки, тим більш відпочили будете себе почувати. І планування відпочинку в цьому допоможе.