Як вирівняти газон. Як вирівняти землю на ділянці.

Газон на садових ділянках давно вже перестав вважатися чимось екзотичним, начебто примхи заможного дачника. Тепер його часто влаштовують навіть люди вельми скромного достатку. Адже гарна зелена або різнобарвна галявина є справжнім прикраса ділянки, доставляє господарям і їх гостям справжнє естетичне задоволення. Але щоб газон вийшов по-справжньому густим і красивим, необхідно дотримати ряд умов. Насамперед, ділянка, відведена під нього, повинен бути рівним.
Інструкція
1
Якщо ділянка землі, призначений для газону, невеликий за площею і при цьому має лише невеликі нерівності у вигляді купин (так званих горбків), поступите таким чином. Розбийте ці горбки за допомогою сапи, потім рівномірно розподілите землю граблями на всі боки. Спушите всю площу ділянки, ретельно розбиваючи при цьому грудочки землі. Потім утрамбуйте грунт. Найпростіший спосіб трамбування - якщо ви багато разів пройдетеся по ділянці вздовж і впоперек. У тому випадку якщо площа майбутнього газону велика, спробуйте утрамбувати його ручним катком.
2
Припустимо, замість горбків на ділянці, відведеній під газон, знаходяться западини (так звані ямки). Для газону це неприпустимо, оскільки після дощів там буде застоюватися вода, через що можуть почати загнивати коріння трави, а це означає, що рівний і красивий газон не буде радувати ваш погляд. Тому підсипте землю в ці западини, злегка втрамбовуючи до тих пір, поки вони не зрівняти із загальним рівнем ділянки. Потім, як зазначалося вище, спушите всю ділянку граблями, вирівняйте і утрамбуйте землю.
3
Після цього або засейте підготовлену ділянку насінням газонної трави, або укладіть стрічки рулонного газону, ретельно підганяючи їх один до одного на стиках. Обов'язково після цього полийте газон.
4
Якщо ж ви виявили нерівності (наприклад, ямки) на тому газоні, який вже існує, виправити це неважко. Для цього, насамперед, акуратно видаліть верхній шар дерну, після чого досипьте в ямки землі, при цьому злегка втрамбовуючи грунт. Нарешті, укладіть зверху знятий шар дерну, ретельно полийте. Якщо трава на цьому місці поріділа, можна посіяти насінням такого ж сорту.
Корисна порада
Виконуючи ці нескладні правила, ви доб'єтеся, що у вас на дачі буде рівний, гарний газон.