Як розмножити полуницю. Як розмножити суницю з вусів.

Полуниця - одна з найпоширеніших садових ягід. Чудові смакові якості, висока врожайність, невибагливість, універсальність, - все це здобуло садовій суниці заслужену славу. Не дивно, що деякі садівники не тільки відводять їй місце на своїх ділянках, але й хочуть збільшити площу, займану цією ягодою.
Інструкція
1
Є три основних способи розмноження полуниці: насінням, за допомогою розсади і вусів (полуничних відводків або пагонів). Розмноження насінням - досить трудомісткий процес, оскільки саме отримання насіння вимагає витрат часу і терпіння. Його використовують головним чином садівники-селекціонери.
2
У середній смузі Росії розсаду полуниці висаджують зазвичай або навесні (в кінці квітня - початку травня), або восени (у вересні). При весняній посадці вже наступного року можна одержати врожай.
3
Не ставте полуницю на тій ділянці, де раніше вирощували картоплю чи помідори. Посадку краще проводити у вечірній час або вдень, але в похмуру погоду, тоді молоді кущі краще приживаються. Перед цим бажано знезаразити коріння рослин, зануривши їх на кілька хвилин у слабкий розчин мідного купоросу (приблизно чверть столової ложки на відро води). Потім обполосніть їх чистою водою, посадіть в лунки. Пам'ятайте, що коренева шийка кущика обов'язково повинна бути трохи вище рівня землі.
4
Якщо у вас немає розсади або ви хочете розмножити конкретні кущі полуниці, на яких урождаются особливо великі і смачні ягоди, спробуйте спосіб ділення кущів. Зрозуміло, для цього вони повинні бути досить великими, з добре розвиненою, потужною кореневою системою, тобто мінімум 3-х річними.
5
Розмноження вусами - найбільш популярний і простий спосіб. З кожного втечі утворюється нова розетка полуничних листя, потім починають з'являтися коріння, проникаючі і зміцнюються в грунті. Ось так і виникає новий кущ ягоди. Зазвичай всі утворюються вуса видаляють, інакше урожай буде нижчим, а ягоди - дрібніші.
6
Якщо ви хочете розширити площу свого полуничник, поступите таким чином. Виберіть ті кущі, які хочете розмножити. Видаліть у них квітки. Тоді посадковий матеріал буде кращої якості. Від кожного обраного рослини збережіть 2-3 перші найбільш великі розетки, решта видаліть разом з вусами. Після того як кущі добре укореняться, пересадите їх на нове місце. У середній смузі Росії таку пересадку краще робити на початку вересня.