Як вручну опиліть полуницю.

Полуниця - одна з найбільш смачних і корисних ягід. Тому її можна зустріти на багатьох садових ділянках. У відкритому грунті її не вирощують, мабуть, лише на крайній Півночі. Але зате там її можна вирощувати в теплицях і навіть у міських квартирах - на утеплених лоджіях, в кухні або в кімнатах. Деякі фінансові витрати і труднощі з лишком окупаються можливістю цілий рік споживати власні ягоди. У домашніх умовах необхідно запилювати полуницю самостійно.
Інструкція
1
У природі квітки полуниці запилюються або бджолами і джмелями, які збирають пилок, і при цьому випадково переносять частина її з тичинок на рильце маточки, або за допомогою вітру. Якщо ж тривалий час стоїть прохолодна і похмура погода, що перешкоджає льоту комах, і при цьому немає вітру, запилення відбувається дуже слабо. Природно, урожай ягід тоді буде низьким.
2
Оскільки ні на комах, ні на вітер при вирощуванні суниці в теплицях, а тим більше, будинки, розраховувати не доводиться, необхідно вдаватися до штучного запилення. Знайдіть або купите в магазині канцелярських товарів невелику пензлик з м'яким натуральним ворсом. Можете також використовувати косметичний пензлик для нанесення рум'ян або тіней. Обережно, без всякого натиску, проведіть нею по серцевині кожного квітки полуниці. Якесь кількість пилку обов'язково потрапить на товкач, внаслідок чого відбудеться запліднення рослини.
3
Для більшої гарантії проводите цю процедуру щодня. Деякі садівники задають питання: а як бути, якщо в їх теплиці або квартирі вирощується кілька сортів полуниці, які цвітуть майже одночасно? Чи можна використовувати одну пензлик для запилення або краще для кожного сорту брати свою персональну? Так, можна. Більш того, в результаті так званого перехресного запилення відбудеться поліпшення і врожайності, і смакових якостей ягід.
4
Якщо у вас немає часу возитися з пензликом, по черзі запилюючи кожна квітка, можна вдатися до запилення вітром. Але як влаштувати вітер у міській квартирі? Зрозуміло, за допомогою переносного вентилятора. Увімкніть його, піднесіть на близьку відстань і направте струмінь повітря на квітки. Відбудеться цілком ефективне запилення, не гірше ніж в природних умовах.