Як не потрапити в пробку по дорозі на дачу.

У вихідні та святкові дні поїздка на дачу на автомобілі може перетворитися на справжнє випробування. Величезні затори виникають на виїзді з міста в п'ятницю і в'їзді в нього в неділю. Часом, в них можна стояти по кілька годин, що, природно, псує все враження від відпочинку.
Інструкція
1
Намагайтеся уникати поїздки в той час, коли починаються пробки на виїзд з міста. У невеликих містах їх пік відбувається, як правило, в 5-7 вечора. У мегаполісах вони можуть розтягнутися і на більш пізній термін. Дізнайтеся, коли у вашій місцевості виникає розпал транспортного колапсу, і постарайтеся уникнути його, виїхавши на годину раніше або пізніше. Краще поїхати пізно вночі або рано вранці, ніж півдня провести в машині.
2
Шукайте об'їзні шляхи. Можливо, до вашої дачі можна проїхати і іншою дорогою, яка не настільки завантажена транспортом. Уважно вивчіть карту або попитайте про це у таксистів і місцевих сторожив.
3
Слідкуйте за ситуацією на дорогах по місцевому радіо. Сьогодні в ефірі досить актуальні передачі про існуючі пробки, непрацюючі світлофори або ремонт доріг. Дізнатися про це можна також в інтернеті на сайті http://maps.yandex.ru. Це дозволить вам краще орієнтуватися в дорозі і уникнути багатьох проблем. Адже пробки можуть виникнути в самий спокійний час через серйозну аварії або дорожніх робіт.
4
Придбайте спеціальний GPS-навігатор, який зчитує з супутника інформацію про існуючі пробках і прокладає маршрут, який уникає їх. Правда, відомості про це швидко застарівають і не можуть захистити від непередбачених ситуацій.
5
Користуйтеся громадським транспортом. Якщо вам не потрібно вести на дачу купу речей і величезні сумки, скористайтеся електричкою. Їхати в ній менш комфортно, але з урахуванням існуючих пробок ви можете дістатися до дачі набагато швидше.
6
Будьте уважні і обережні в дорозі, щоб самим не стати причиною пробки. Уникайте їзди по узбіччю доріг і ні в якому разі не виїжджайте на зустрічну смугу.
7
Якщо пробки все-таки не вдалося уникнути, постарайтеся провести час з користю. Поговоріть із своїми рідними і друзями, які їдуть з вами в машині, адже саме на просте спілкування часто не вистачає вільної хвилинки. Послухайте улюблену музику або записану на диск аудіокнигу.