Як запобігти лісовим пожежам.

Дуже прикро, що кожного року в результаті пожеж зникають сотні, тисячі гектарів лісу. Гине величезна кількість тварин, птахів, часом гинуть люди. Вогонь, особливо у вітряну погоду, може перекинутися на населені пункти, заподіявши величезних матеріальних збитків. Причому іноді причиною пожежі є не стихійне лихо, а людська недбалість, що межує зі злочином.
Інструкція
1
При настанні спекотною, посушливої погоди, тобто підвищено пожежонебезпечної, постарайтеся взагалі не ходити в ліс. Якщо все-таки пішли, чи не запалюйте вогонь, утримайтеся від куріння і пікніків з розведенням багаття. Пам'ятайте: одна випадкова іскра може заподіяти велику біду.
2
Якщо ви далекозоре і носите окуляри з позитивними (збирають) лінзами, намагайтеся не знімати їх в сонячну погоду, наприклад, щоб протерти скла. Сонячні промені можуть випадково сфокусуватися на сухій траві або бересті, вона почне тліти. Якщо ви не помітите цього і швидко не загасите вогнище, пожежа неминучий.
3
З тієї ж причини не залишайте і не розбивайте в лісі порожні скляні пляшки. Вони також з успіхом можуть зіграти роль збирає лінзи.
4
Навіть якщо ви пристрасний мисливець, утримайтеся від свого захоплення. По-перше, влітку полювання, як правило, заборонена, і ви ризикуєте понести відповідальність за браконьєрство. По-друге, палаючі частки пороху або розпечена гільза, що впала на сухий мох або траву, легко можуть викликати пожежу.
5
Якщо ви їдете по лісовій дорозі, і виникла необхідність залити бензин в бак, обов'язково спочатку заглушите двигун. Не кидайте в лісі промаслені ганчірки або ганчір'я, просочену бензином. Пам'ятайте: пари ПММ дуже пожежонебезпечні.
6
Працюючи на садовій ділянці, що безпосередньо примикає до лісу, постарайтеся в сухий, пожежонебезпечний період без крайньої необхідності не розпалювати багаття. Ну, а якщо така необхідність все ж виникне, не залишайте його без нагляду, а потім ретельно залийте вогнище водою або закидайте пухкою землею. Чи не випалюйте суху траву.
7
Не забувайте, що у разі якщо через вашу недбалість, недбалість, трапиться лісова пожежа, вам, залежно від ступеня завданих збитків та тяжкості наслідків, що настали, може загрожувати не тільки дисциплінарна чи адміністративна, але й кримінальна відповідальність.