Як давати дітям парацетамол. парацетамол новорожденнис.

Парацетамол вельми популярний в лікуванні дітей. Цей препарат допомагає усунути головний симптом практично будь-якого захворювання - підвищену температуру. Однак давати його дітям слід лише при гострій необхідності, дотримуючись всі рекомендації щодо дозування і протипоказань.
Інструкція
1
Не давайте парацетамол новонародженим дітям. В цей період будь-яка його форма випуску протипоказана малюкам. Для дітей від двох місяців до 15 років безпечна разова доза парацетамолу не перевищує 10-15 мг на 1 кг маси тіла, а добова - 60 мг на 1 кг. Препарат починає діяти приблизно через 30 хвилин, а через 4 години його дія припиняється. Пам'ятайте про те, що давати дітям парацетамол можна з інтервалом не менше 4-6 годин. Якщо ж виникла необхідність частого застосування, чергуйте його з ібупрофеном.
2
Майте на увазі, що курс лікування парацетамолом як жарознижуючий засіб не повинен перевищувати 3 днів, а болезаспокійливого - 5 днів.
3
Приділяйте належну увагу формі випуску препарату. Парацетамол випускають у вигляді капсул, таблеток, крапель, сиропу, шипучих і жувальних таблеток, розчинів для внутрішньом'язових ін'єкцій і прийняття всередину, ректальних супозиторіїв. Дітям найчастіше призначають свічки і сироп. Для малюків до 1 року препарат можна розчиняти в пляшечці з водою або в чаї. Що стосується таблеток, дітям молодше 6 років їх не дають.
4
Також не забувайте і про протипоказання до застосування парацетамолу. Він не рекомендований при підвищеній чутливості до компонентів засобу, порушенні обміну речовин, цукровому діабеті, захворюваннях печінки, крові і нирок. Проявляйте обережність і при астматичних захворюваннях у дітей. В цьому випадку прийом парацетамолу може посилити перебіг хвороби.
5
Уважно стежте за станом дитини після прийому препарату. Якщо через 2-4 години він зблід, покрився потом, або його почало нудити, викличете у малюка блювоту і зателефонуйте у швидку допомогу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jaUq_xiD7Do
Зверніть увагу
Парацетамол найбільш ефективний при ГРВІ. Якщо ж мається бактеріальна інфекція, дія лікарського засобу знижується. Перш ніж давати дитині парацетамол, потрібно пам'ятати про те, що навіть при вірусних захворюваннях він підходить далеко не всім.
Корисна порада
Якщо після прийому парацетамолу температура у дитини не знижується, необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованих медиків. Можливо, малюк підхопив більш серйозне захворювання, що вимагає лікування більш дієвими препаратами. Парацетамол - не панацея від усіх хвороб. Тому перед його застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.
Парацетамол - це препарат для зниження температури тіла та інтенсивності больових відчуттів. Жарознижуючий ефект цього лікарського засобу найбільш виражений, ніж знеболюючий. Препарат можна застосовувати і дітям, причому з самого моменту їх народження.
Для дітей розроблені спеціальні форми препарату - суспензії, сиропи і ректальні свічки, в яких міститься оптимальна для дитини дозування парацетамолу. Їх легше давати малюкові, а ректальна форма володіє більш швидким дією і не робить негативного впливу на шлунково-кишковий тракт. Але для досягнення максимально позитивного ефекту при лікуванні дитини парацетамолом і виключення ризику отруєння препаратом важливо вибрати правильне дозування і форму випуску препарату. Випадки отруєння відбуваються, на жаль, все частіше і частіше, а причиною тому стає самовпевненість батьків та їх безвідповідальність. Багато хто вважає, що вони мають право самостійно призначати лікування своїм дітям і вибирати дозування, регулювати частоту прийому ліків.

Форми випуску парацетамолу для дітей та особливості їх прийому

Найчастіше на полицях аптек можна зустріти парацетамол для дітей у вигляді сиропу або свічок для ректального прімененія.Сіроп з вмістом парацетамолу вважається найоптимальнішою формою препарату для лікування діток з моменту народження до 7 років. Такі засоби випускають з різними смаковими добавками, ароматизаторами харчового призначення, які надають неповторний приємний смак і дуже подобаються малюкам. Крім того, сироп запобігає блювотні позиви, які часто виникають у дітей при прийомі препаратів у вигляді таблеток або порошков.Прінімать сироп парацетамолу потрібно незадовго до їжі або під час прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини. Регулювати дозування рекомендується не за допомогою сталевих або чайних ложок, які використовуються для їжі, а мірним стаканчиком або ложечкою, які обов'язково додаються виробником до флакона з препаратом.Ректальние свічки вводяться в задній прохід малюка. Така форма випуску підійде для діток до 3-х років. У більш старшому віці діти, як правило, категорично відмовляються від процедури. Дитячі свічки містять до 100 мг парацетамолу в одній свічці і такої кількості достатньо для дитини 3-х років. Малюкам більш раннього віку дозування підбирається індивідуально, у відповідність з особливостями організму, складністю захворювання, висотою температури тіла або інтенсивністю болів. Перевищувати рекомендую дозу і частоту застосування не можна, так як це може привести до отруєння.

Ознаки передозування парацетамолу

Цей препарат практично не має протипоказань, а негативні наслідки від його прийому з'являються, в більшості випадків, в результаті його передозування. Перші ознаки передозування препарату - це поява болів в животику, блювота, апатичний стан дитини, поява поту. Якщо у малюка спостерігаються подібні симптоми на фоні прийому парацетамолу, то необхідно негайно викликати швидку допомогу. До прибуття медиків потрібно зробити промивання шлунка, але якщо цього зробити не вдається, то дати активоване вугілля, щоб зменшити всмоктуваність стінок шлунка. У разі прийому дитиною великої дози парацетамолу необхідна негайна медична допомога, тому що може розвинутися печінкова недостатність, початися непритомність і судоми.