Як виписати товарний чек. У якому випадку виписується товарний чек.

Товарний чек підтверджує ваше право споживача на обмін товару або повернення суми грошей, сплачених за нього. Це документ встановленої форми, виписується продавцем і підтверджує факт самого продажу.
Інструкція
1
Цей товарний чек пред'являється в бухгалтерію і підтверджує факт покупки на певну суму. Вам відшкодовуються витрати, здійснені за ваші власні гроші, але в робочих цілях. При заповненні товарного чека вказується наступна інформація: - найменування товару; - його ціна; - кількість; - сплачена сума; - дата продажу; - номер чека; - найменування продавця (магазина); - підпис особи безпосередньо продав товар; - друк.
2
При заповненні товарного чека не використовуються узагальнення, кожен товар повинен вказуватися окремо: «мило туалетне - 1 шт. за ціною 15 р./шт., папір туалетний - 3 шт. за ціною 10 р./шт. ».
3
При відсутності печатки на товарному чеку вказуються ІПН, назва організації і підпис продавця. Сучасні касові апарати видають чеки з повною інформацією: датою, ціною і найменуванням товару. Але навіть у цьому випадку попросіть виписати вам товарний чек або поставити печатку на касовому документі.
4
Купуючи товар у організації або індивідуального підприємця, що працюють без касового апарату, ви також маєте право на отримання товарного чека. Інформація, що міститься в ньому має бути ще обширніше: - найменування, порядковий номер і дата видачі документа; - найменування організації або повне ім'я індивідуального підприємця; - ідентифікаційний номер платника податків; - найменування товару або послуги; - кількість; - сума до оплати (в рублях ); - посада, П. І. Б. особи, яка видала документ; - назва магазину та його адреса; - іноді потрібно ОГРН та паспортні дані підприємця (зазвичай за відсутності прописки).
Зверніть увагу
При покупці продавці часто уточнюють, чи потрібен товарний чек. За правилами він виписується в обов'язковому порядку.
Корисна порада
Якщо неможливо виписати товарний чек, складіть акт із зазначенням кількості та найменування товару. Вкажіть мета його покупки.