Як повернути гроші за інститут. якщо платить батько за інститут.

Далеко не завжди у студентів комерційного відділення вищого навчального закладу є можливість закінчити своє навчання. Причин може бути дуже багато: нездана сесія, нестача грошей, відрахування з яких-небудь інших причин. І тоді перед молодими людьми постає питання, як і скільки можна повернути грошей за своє навчання.
Вам знадобиться
 • - паспорт;
 • - копія договору на навчання;
 • - чеки оплати за навчання;
 • - декларація про доходи;
 • - довідка з роботи;
 • - заява;
 • - копія ліцензії вузу;
 • - реквізити розрахункового рахунку;
 • - свідоцтво про народженні студента.
Інструкція
1
Отримати частину грошей, витрачених на навчання, реально. Сума, на яку ви можете розраховувати, дорівнює 13% від суми, сплаченої за три роки навчання. Але не більше 50000 р. І просто так вам ці гроші ніхто не поверне. Необхідно зібрати низку документів.
2
Повертати гроші вам буде не навчальний заклад, а податкова. Тому всі документи потрібно надати на розгляд фахівцям саме цій організації. Для початку напишіть відповідну заяву. Прикладіть до нього паспорт, копію договору на навчання, копії чеків, що засвідчують вироблену вами оплату за навчальні семестри.
3
Так як в більшості випадків за навчання студента платять батьки, до податкової додатково необхідно надати ще ряд паперів. Це копія ліцензії вузу, декларація про доходи батька, оплачувати навчання, довідка з місця його роботи, копія свідоцтва про народження студента. Податкова буде розглядати ваш запит 2,5 - 3 місяці, після чого інспектори попросять вас вказати реквізити рахунку, на який переведуть гроші.
4
У деяких випадках бувають винятки, коли можна повернути суму більше 13%. Розраховано це на ті категорії студентів, які відносяться до числа дітей з малозабезпечених сімей. Для таких учнів передбачається повернення грошей за навчання в розмірі 90% від загальної сплаченої суми. Але назустріч податкова піде в тому випадку, якщо студент за роки навчання був тільки відмінником або хорошистом. Ніяких трійок в здаються сесіях не повинно бути.
5
Якщо кількість хороших оцінок змішане, тобто студент за сесії отримує і 4, і 5 в рівній мірі, то повернуть до 75% від сплаченої суми. У разі, коли такий студент - твердий відмінник, то йому повернуть практично 90%. Таким чином стимулюється бажання студента добре вчитися і здобувати знання.
6
Коли виникає проблема з поверненням коштів, звертайтеся до суду. Прикладіть до позовної заяви весь пакет документів, підготовлений для податкової.
Якщо ви працюєте в якій-небудь організації, при цьому проходите навчання в освітньому закладі на платній основі, то ви можете повернути собі 13% від витраченої суми на навчання. Для цього вам потрібно з місця вашої роботи отримати довідку про доходи. Потім заповнити декларацію 3-ПДФО і прикласти до неї документи, що підтверджують витрати.
Вам знадобиться
 • - програма "Декларація";
 • - копії акредитації та ліцензії інституту;
 • - довідка за формою 2-ПДФО;
 • - квитанції про оплату навчання ;
 • - договір з інститутом;
 • - паспорт.
Інструкція
1
У бухгалтерії компанії, де ви працюєте в даний час, запросите довідку про доходи за останні півроку за формою 2-ПДФО. У документі повинні бути присутніми ваші персональні дані, підпис головного бухгалтера, директора підприємства, печатка організації.
2
Запитайте в університеті, де ви вчитеся на платній основі, акредитацію та ліцензію інституту. Зніміть з них дві копії і попросіть у відділі кадрів завірити їх печаткою освітнього закладу.
3
У вас повинен бути на руках договір на навчання, який ви уклали з інститутом при вступі. Якщо його у вас немає в наявності (загубили або зіпсували), то в кадровій службі університету вам потрібно запросити його копію. Коли розмір оплати змінювався протягом періоду навчання, то до договору повинен бути доданий додаткову угоду.
4
Оплачувати за навчання ви повинні за квитанціями, тому за період, за який ви будете заповнювати декларацію, вам потрібно представити платіжні документи. Якщо ви загубили або зіпсували одну з квитанцій, то ви зможете в бухгалтерії університету отримати довідку про факт і суму оплати.
5
Скачайте і встановіть на свій персональний комп'ютер програму «Декларація». Задайте необхідні умови: номер податкової служби за місцем подання декларації, ознака платника податків та підтвердження наявних доходів. Внесіть свої паспортні дані у відомостях про декларанта.
6
У пункті «Доходи, отриманий в РФ» впишіть назву організації, де ви працюєте. Потім, користуючись даними в довідці 2-ПДФО, вкажіть суми вашої заробітної плати за кожний місяць звітного періоду.
7
На вкладці «Вирахування» відзначте пункт «Надати соціальний податкове вирахування». У графі «Суми, витрачені на своє навчання» напишіть суму витрат, зазначену в квитанції по оплаті за навчання за останні шість місяців.