Як починати садити на горщик дитини.

Малюк першого року життя ще не бачить зв'язку між природними потребами і мокрими штанами. Не знає він і того, як зробити, щоб штани залишалися сухими та чистими. Він просто відчуває, що йому незручно. Тому до горщика його необхідно привчати. Це важливий етап не лише його соціалізації, а й розумового розвитку. Він вчиться чинити так само, як і дорослі. Одночасно у нього формується вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - запасну білизну.
Інструкція
1
Не саджайте малюка на горщик, поки він не навчиться самостійно сидіти. На це цілком здатний восьмимісячна дитина, а деякі навіть і раніше. Але починати привчати до акуратності можна і без горщика. Поспостерігайте за своїм малюком. Цілком можливо, що він якось зовні проявляє свої потреби до сечовипускання і дефекації. Він може видавати звуки, напружуватися і т. Д.
2
Помітивши ознаки того, що малюк готовий зробити свої справи, розгорніть його і зніміть памперс. Першим «горщиком» може бути, наприклад, клейонка. Малюк, звичайно, ще не зрозуміє, чому його в цей момент розгорнули, але у нього почне формуватися рефлекс, що писати або какати потрібно не в пелюшки. Робіть те ж саме, якщо дитина прокинулася сухим. Місяців в 6-7 можна починати «висаджувати» малюка через деякий час після годування. Дитина, яка звикла бути охайним, зазвичай і горщик сприймає як щось природне. Цей предмет просто заміняє звичну клейонку або пелюшку.
3
Для дитини першого року життя пластмасовий горщик підходить більше, ніж металевий. Просто тому, що він завжди теплий. Процедура не повинна викликати ніяких негативних емоцій.
4
Якщо ви до моменту висаджування на макітра не привчали малюка відправляти свої потреби в спеціально відведеному для цього місці, для початку відмовтеся від памперсів. Надягайте їх тільки на прогулянку і на ніч.
5
Садіть дитини на горщик після сну, якщо він встав сухим. Можна це зробити і після прогулянки. Підійде і будь-який інший момент, коли ви точно знаєте, що малюкові пора сходити в туалет. Не дозволяйте йому довго сидіти на горщику. П'яти хвилин цілком достатньо і для сечовипускання, і навіть для більш серйозної справи. Не забудьте похвалити крихітку, якщо у нього все вийшло правильно. Формуйте позитивне ставлення до настільки природному для будь-якого живого істоти процесу.
6
Якщо у малюка першого року життя більш-менш регулярний стілець, саджайте його на горщик в один і той же час. Ви дуже швидко досягнете успіху, навіть якщо дитина ще не розуміє, що потрібно попроситися. Він буде звикати поступово. Якщо ви скажете, який він молодець - будьте впевнені, що через кілька днів дитина вже більш усвідомлено спробує заслужити вашу похвалу, подавши зрозумілий вам знак.
7
Ні в якому разі не саджайте дитину на горщик після того, як він вже забруднив штани. По-перше, це марно. Якщо малюк тільки що зробив свої справи, то наступного разу йому захочеться в туалет тільки через деякий час. По-друге, подібні ваші дії він почне сприймати як покарання, а це ніяк не сприяє позитивному відношенню до процесу.