Як виявити глисти у дитини.

Глистові інвазії у дітей - досить частий випадок, адже малюкам властиво пізнавати предмети на смак, тягнути руки в рот і приділяти підвищену увагу тваринам, які є одним із джерел зараження. Підтвердити свої підозри можна тільки за допомогою лабораторної діагностики. Однак припустити паразитів самостійно можна і по ряду ознак.
Інструкція
1
Ознаки зараження глистами у дітей можуть з'явитися не відразу і, найчастіше паразитоз починає проявлятися спочатку проблемами з травленням. Це можна зрозуміти, якщо колись нормальний апетит у дитини раптом пропав або навпаки став підвищеним, посилилася тяга до солодкого, з'явилися часті болі в животі, пронос чергується з запором, турбує нудота.
2
Виключити підозри на наявність гельмінтів у дитини можна тільки після обстеження. І краще його не відкладати, адже у міру розмноження паразитів організм буде постійно отруюватися їх токсинами. В результаті малюк стане дратівливою, агресивною, млявим, анемічним. А через поглинання корисних речовин, необхідних для розвитку і зростання ще й слабким фізично.
3
Щоб припустити конкретний вид гельмінтів, зверніть увагу на прояв характерних ознак глистів. А для цього спостерігайте за дитиною не тільки вдень, але і під час нічного сну. Ряд симптомів проявляється саме вночі.
4
Якщо малюка турбує свербіж статевих органів і анального отвору, з'явився скрегіт зубами під час сну, трапляється нічне нетримання сечі і слинотеча, обстежте дитину на ентеробіоз - зараження гостриками. Цей вид паразита є одним з найпоширеніших в дитячих колективах. Для достовірності діагнозу здавайте кал протягом декількох днів з невеликим інтервалом. Необхідність у повторній діагностиці відпадає тільки при позитивному результаті.
5
При частих спастичних болях в області пупка, проносах або запорах, нудоті, поганому апетиті, дратівливості, нездужанні, блідості шкіри і зниженні ваги або його незначному збільшенні, хронічному кашлі і нежиті обстежте дитину на аскаридоз. Зараження круглими хробаками аскаридами - не менше поширене захворювання, особливо в літній час. Для підтвердження діагнозу здавайте кал протягом 3 тижнів.
6
Якщо у дитини часто з'являються ознаки розладу травлення, що супроводжуються головними болями, запамороченням, судомами і непритомним станом виключіть насамперед харчове отруєння. Для цього викличте лікаря. Після стабілізації стану, про всяк випадок, обстежте малюка на трихоцефалез, або зараження власоглавом.
7
Якщо малюк став часто скаржитися на болі в правому верхньому боці або в грудях і, крім цього, став блідим, дратівливим, швидко стомлюється, погано їсть, не додає у вазі і навіть худне, перевірте його на ехінококоз. Це захворювання часто маскується під хвороби інших органів і через це багато років може бути не виявленим.
Зверніть увагу
Приводом для обстеження на всі групи паразитів повинно бути будь-яке захворювання у дитини, що не піддається лікуванню або має тимчасове і нетривале одужання. Адже багато глисти локалізуються в певному органі, викликаючи порушення його функціональних здібностей.