Як відполірувати меблі. Як освіжити меблі з натурального дерева.

Щоб навести в квартирі ідеальний порядок, недостатньо лише стерти пил з меблів. Шафи, столи та буфети необхідно відполірувати зі спеціальними засобами. Це додасть дереву красиве матове сяйво, а кімнаті - затишок і доглянутість.
Вам знадобиться
  • - меблевий віск;
  • - натуральний бджолиний віск;
  • - рідка поліроль;
  • - сукнина для полірування;
  • - ватні тампони;
  • - широка кисть;
  • - скипидар;
  • - оліфа.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до роботи, придбайте потрібний засіб. Меблі з натурального дерева з матовою полірованою поверхнею рекомендується обробляти спеціальним меблевим воском. У продажу зустрічаються тоновані засоби, здатні освіжити колір дерева. Антикварні меблі краще полірувати натуральним бджолиним воском без барвників. Шпоновані і покриті лаком поверхні обробляють рідкою поліролью на масляній основі.
2
Протріть поверхню від пилу. Якщо на ній виявиться пляма, зітріть його. Білі кола від вологих склянок видаляються тампоном, змоченим в суміші олії і одеколону. Таким же чином можна прибрати штрихи від ручки або олівця. Оброблювана поверхня повинна бути сухою.
3
Працюючи з натуральним деревом, виберіть меблевий віск під колір поверхні. Він повинен не тільки надати блиск, але і злегка тонувати меблі, освіжаючи її колір. Нанесіть трохи засобу на м'яку суконну ганчірочку і втирайте його в дерево м'якими колоподібними рухами. Почніть з великих поверхонь, в останню чергу обробіть різьбу, виступи, ящики і полиці. Не беріть занадто багато кошти, інакше віск ляже нерівно і утворює на поверхні меблів тьмяні плями.
4
Антикварні комоди і буфети можна полірувати натуральним бджолиним воском. Розігрійте його на водяній бані і широким пензлем нанесіть на поверхню. Розітріть засіб м'якої суконкой до повного вбирання і відполіруйте дерево до блиску.
5
Сучасну меблі з гладкою поверхнею з натурального шпону можна обробляти промисловими рідкими полиролями на масляній основі. Розпорошите засіб з балончика або нанесіть його ватяним тампоном на поверхню, попередньо очищену від пилу. Будьте акуратні із стеклами - поліроль погано відмивається з них. М'якою ганчіркою розітріть засіб і відполіруйте до повного вбирання.
6
Промислову рідку поліроль можна замінити простим домашнім рецептом. Змішайте півлітра оліфи з чвертю літра скипидару. Перелийте суміш у щільно загвинчується ємність. Наносите її на меблі ватним тампоном і розтирайте сухою вовняною ганчіркою до блиску.