Як почати в'язати гачком плаття. зв'язати ниткові штори гачком.

Щоб зв'язати сукню, не обов'язково бути досвідченою умільці. Досить вивчити основні прийоми роботи з гачком і зробити кілька зразків вподобаного візерунка. Починаючої в'язальниці рекомендується вибрати найпростішу модель з 2-3 елементів крою. Розпочати виконання вироби рекомендується з двох деталей у вигляді прямокутників. Надалі цю основу можна оформити за своїм бажанням.
Вам знадобиться
  • - еластична пряжа;
  • - гачок;
  • - голка.
Інструкція
1
Оберіть для роботи над в'язаним сукнею тонку еластичну пряжу (наприклад, віскозу). Прямокутне порожнисте полотнище повинно щільно облягати фігуру і добре розтягуватися в області бюста і стегон. Спробуйте виконати з робочої нитки зразок простим візерунком. Наприклад, для сукні підійде ажур з трикутників на основі накидов і повітряних ланцюжків.
2
Наберіть повітряні петлі. Їх загальна кількість має бути кратним п'яти; зробіть ще дві пари ланок ланцюжка для симетрії візерунка.
3
Починайте перший ряд зразка. Відрахуйте шосту за рахунком повітряну петлю ланцюга і вивяжіте в неї перший маленький трикутник: стовпчик з накидом, пара повітряних петель і знову стовпчик з одним накидом.
4
Робіть послідовні повторення: одну повітряну нитяну дужку зв'яжіть, а чотири наступні ланки ланцюжка пропустіть; відрахуйте п'яту повітряну петлю і виконайте тут другий ажурний трикутник.
5
Закінчіть ряд за зразком кроку №4. Завершіть роботу над ним пропуском двох повітряних петель і одним стовпчиком з накидом (він виконується в останню петлю початковій ланцюжка). Тепер зв'яжіть підйомну петлю і приступайте до другого ряду ажурі.
6
Відзначте проміжок між двома стовпчиками нижчестоящого ряду - вони розташовуються перед першою трикутної фігурою. Зробіть в цьому місці стовпчик без накиду.
7
В'яжіть далі візерунок у такій послідовності: чотири стовпчики без накиду над трикутником, між ними - 3 повітряні нитяні дужки (стрижень гачка вводиться під ланцюжок з двох ланок). Далі введіть гачок під петлю між двома ажурними трикутниками і виконайте стовпчик без накиду.
8
За описом кроку №7 довяжіте ряд. В кінці - стовпчик без накиду і 3 підйомні петлі.
9
Приступайте до третього ажурному ряду. Вивяжіте новий трикутник і починайте наступні повторення: повітряна петля; трикутник. Робота завершується стовпчиком з накидом і крайової повітряної петлею.
10
Потренируйтесь у виконанні ажурі для сукні гачком, повторюючи його за зразком кроків №№6-9. Коли у вас почне виходити красиве рівне полотно без єдиної помилки, можна почати в'язати плаття.
11
Зробіть 2 прямокутника однакового розміру. Довжину початкової ланцюжка вибирайте згідно обхвату стегон плюс невеликий припуск на свободу облягання і можливу усадку після прання. Врахуйте також необхідне число петель для виконання обраного візерунка (див. Шаг№2).
12
Зв'яжіть одне, потім інше полотнище. Висота кожної деталі крою - приблизно 5-10 см над колінами і до пройми. Початок вязаному виробу належить.
13
Вам залишиться зшити полотнища з боків до пройми і оформити верх вироби на свій розсуд. Новачкам рекомендується обв'язати кромку по колу двома рядами стовпчиків без накиду і виконати бретельки потрібної товщини. При цьому вийде гарний, злегка прісборенний, ліф.
Зверніть увагу
Під час розрахунку петель врахуйте, що навіть при делікатній пранні в'язане плаття трохи витягнеться в довжину і сяде в ширину.
Корисна порада
При деякій вправності прямокутну основу сукні можна закінчити іншими способами: вив'язати фігурні пройми рукавів і лінію горловини; на місці переднього вирізу залишити вільну смугу для застібки; зробити комір-стійку і т.д.