Як потрібно вести здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя, настільки популярний останнім часом, це щось більше, ніж правильне харчування і фізичні навантаження. У це поняття також входять ваш психологічний та емоційний стан, інтелектуальні завдання, які ви перед собою ставите, і соціальна адаптація.
Інструкція
1
ПітаніеЗдоровое харчування, насамперед, зводиться до звички включати в раціон корисні продукти і відмови від шкідливих. Всі дієти, крім рекомендованих лікарями, є тільки перепонами на шляху до здоров'я. Візьміть за правило заповнювати вашу тарілку тільки на 2/3 або 1/2, зменшіть звичні порції. Збільште частку овочів і фруктів у вашому раціоні, віддавайте перевагу бобовим, продуктам з цільнозерновий борошна, нежирному м'ясу та рибі. Виключіть насичені і транснасищенние жири, замініть їх поліненасиченими, мононенасиченими і продуктами багатими омега-3.
2
ВодаВода є джерелом життя на землі, ваше тіло майже на 90% складається з неї. Щоб вести здоровий спосіб життя, переконайтеся, що ви п'єте достатньо рідини протягом дня. Вона не тільки допомагає уникнути зневоднення, але і сприяє виведенню токсинів з організму, тому ви можете відчувати себе більш здоровим, випивши всього склянку мінералки. Візьміть за правило починати ранок і кожний прийом їжі зі склянки чистої води.
3
Фізичні нагрузкіРегулярние вправи допомагають не тільки зовні тримати себе у формі, але і сприяють оздоровленню внутрішніх органів, таких як серце і легені, знижують тиск, позитивно позначаються на суглобах. При цьому мова не йде про екстремальних навантаженнях - досить витрачати в день всього 30 хвилин на піші прогулянки або робити гімнастику вранці. Фізична активність допоможе зняти напругу, тривогу, боротися з депресією і негативними емоціями. Вправи також збільшують приплив кисню до мозку і покращують ясність розуму і пам'яті. Виділіть півгодини в день на той вид спорту, який приносить вам задоволення, і не прагніть до рекордів, а просто насолоджуйтеся плаванням, ходьбою, танцями.
4
СонВисипайтесь. Здоровий спосіб життя неможливий без здорового сну. Дорослій людині просто необхідно спати від 8 до 10 годин на день. Організм використовує цей час, щоб зробити «дрібний ремонт» в тому числі, щоб відновити м'язову тканину і поповнити енергетичні запаси. Хронічний брак всього пари годин сну з ночі в ніч може сприяти збільшенню ваги, підвищеного кров'яного тиску і ослаблення імунної системи. Безсоння може викликати дратівливість, тривожність, привести до депресій і нещасних випадків через нестачу уваги.
5
Здорові отношеніяЕслі ви знаходитесь в психологічно некомфортних відносинах, впоратися зі стресом у вашому житті вам не допоможуть ні харчування, ні фізичні навантаження. Багато людей не віддають собі звіту в тому, що хворим може бути не тільки тіло або дух, а й повсякденне оточення. Допомагаючи іншим, приймаючи допомогу від інших, ви зміцнюєте своє соціальне здоров'я, випробовуючи щоденний дискомфорт - руйнуєте свій світ. Дружні і партнерські відносини повинні приносити радість і відчуття захищеності, відповідальність перед близькими - сприяти підвищенню значимості та соціальної зрілості.
6
Здоровий отдихНаучітесь розслаблятися, насолоджуючись навколишнім світом. Живіть «тут і зараз» в такі хвилини, не дозволяйте відпочинку бути формальним. Якщо ви сидите в саду, оточений квітами та птахами, але ваші думки блукають навколо робітників або напружених життєвих ситуацій - це не відпочинок. Медитуйте, займіться йогою, слухайте гарну музику або читайте книги, робіть все, щоб відчувати, як прекрасне життя.
7
Знайдіть собі хоббіСтавьте перед собою творчі завдання, що відрізняються від щоденної рутини. Малюйте, вирішуйте кросворди, грайте в стратегічні ігри, пишіть вірші або музику. Виберіть заняття, яке не просто вам подобається, але і ставить перед вами нові інтелектуальні завдання, пробуджуючи здоровий азарт