Як визначити, чи є алергія. Як дізнатися про наявність алергії.

На сьогоднішній день алергія відноситься до одного з найпоширеніших видів захворювань, якому піддаються дорослі і діти. Визначити наявність алергії можна за певними симптомами. Однак вони можуть бути пов'язані з іншим захворюванням, прояви якого схожі на алергічну реакцію. Тому, щоб поставити достовірний діагноз, необхідно пройти медичне обстеження.
Вам знадобиться
  • - шкірні проби;
  • - імуноферментний аналіз крові;
  • - провокаційні проби.
Інструкція
1
Якщо у вас є алергія, може бути присутнім нежить, сльозотеча, свербіж та почервоніння шкірних покривів, але такі симптоми досить поширені і при інших не менш серйозних хворобах. Неможливо точно сказати і поставити діагноз, спираючись тільки на об'єктивні симптоми і прояви захворювання. Точний діагноз ставить лікар алерголог-імунолог на підставі результатів проведеного обстеження.
2
Шкірна проба на виявлення алергену проводиться у формі уколу або подряпини, на шкіру або під шкіру вносять алерген, через 24-48 годин медичний працівник оглядає місце введення алергену. Якщо утворилося почервоніння, набряклість, лущення, значить, відбулася реакція і алерген вважається виявленим. Нерідко для достовірного результату доводиться проводити десятки, сотні проб, що займає досить багато часу і не завжди приводить до потрібного результату.
3
Більш достовірні і швидкі відомості про наявність алергії можна отримати, якщо провести імуноферментний аналіз крові на наявність антитіл. Кров беруть з вени рано вранці строго натщесерце. Результати дослідження дають можливість визначити відразу кілька алергенів за короткий проміжок часу. На сьогоднішній день - це один з найбільш достовірних і швидких видів обстеження, яке врятувало життя багатьом пацієнтам, так як при стрімкому розвитку алергії дорога кожна хвилина.
4
Провокаційні проби успішно використовуються для постановки точного діагнозу дорослим і дітям. Алерген вводять шляхом інгаляційного впорскування в ніс, око або в дихальні шляхи. Такий спосіб визначення алергії до цих пір користується популярністю, особливо якщо потрібно визначити схильність до бронхіальної астми.
5
Після виявлення алергену вам призначать необхідне лікування. Не забувайте, що протягом усього життя доведеться уникати контакту з тим, що викликає алергічну реакцію організму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eOJ5-A6Zqbg
Визначити джерело, яке провокує напад алергії, складно. Особливо це стосується маленьких дітей, які толком не можуть пояснити, що і коли ялини або брали в руки. Дорослій людині досить лише уважно поспостерігати за тим, коли або після чого виникає алергія , щоб з точністю визначити джерело алергену.
Інструкція
1
Ведіть щоденник, в якому позначайте загальне самопочуття після контакту з будь-якими продуктами, речовинами або тваринами. Відзначайте свій стан за 5-бальною шкалою. І через деякий час, ви з точністю визначте, що викликає у вас алергічні реакції, які супроводжуються сльозотечею, сверблячкою або іншими симптомами. І якщо ці неприємні відчуття проходять після прийому антигістамінних засобів, ви можете бути впевнені, що це не що інше, як алергія .
2
Відвідайте лікарню. Здайте аналіз крові для виявлення алергену, зішкріб з глотки, шкіри та інші аналізи. Після отримання результату зверніться до алерголога. Доктор пояснить вам, які препарати потрібно вживати і контакт з чим обмежити. Зазвичай саме лікування під наглядом фахівця і сучасні методики виявлення алергену дають позитивний результат, і людина повністю йде на поправку.
Корисна порада
Самостійне виявлення причин виникнення алергії не завжди дає позитивний результат. Виключивши контакт з одним фактором, організм дає реакцію на інший. І тільки комплексне лікування допоможе перемогти цю недугу.