Як обшити фронтон сайдингом. Як роблять каркас під франтони дивитися онлайн.

Сайдинг вініловий має ряд переваг, завдяки яким сьогодні він такий популярний. Це і велика гамма кольорів панелей, і значний термін експлуатації, простота догляду, відсутність гнильних процесів, атмосферна стійкість і пр. Якщо для обробки стін будинку або дачі ви використовували сайдинг, то обшивка фронтону даху тим же матеріалом цілком доречна. Це додасть вашому будовою завершений вигляд.
Вам знадобиться
  • - панелі сайдинга вінілового;
  • - обрешетка;
  • - саморізи, цвяхи;
  • - шуруповерт;
  • - кутник;
  • - рулетка;
  • - стартова та фінішна планка;
  • - дерев'яний брус перерізом 50x100 мм, дошка товщиною 50 мм;
  • - гострий ніж або канцелярський ніж-різак зі змінними лезами.
Інструкція
1
Виготовте лісу для обробки фронтону з бруса перерізом 50x100 мм. Настил лісів спорудіть з дошки товщиною 50 мм, для розкосів візьміть обрізну дошку 25x100 мм. Не забудьте про огорожу. Якщо у фронтону даху є відливи, з'єднайте нижню частину лісів жорстко зі стіною. Використовуйте сходи для обробки фронтону сайдингом. При високо розташованому конику даху зробіть другий ярус лісів. Закріпіть лісу для більшої стійкості до фронтону даху через вікно.
2
Закріпіть сайдинг вініловий одним з 3 способів. Спочатку виготовте алюмінієвий каркас, а потім встановіть на ньому панелі сайдинга. Однак цей витратний спосіб не всім по кишені. Можна монтувати панелі безпосередньо на дерев'яні фронтони даху. Оптимальним рішенням буде кріплення сайдинга на дерев'яну обрешітку.
3
Прикріпіть вертикально цільні дерев'яні бруски обраного вами перерізу по всьому фронтону на відстані 40-50 см один від одного. Забезпечте знаходження зовнішніх поверхонь брусків обрешітки в одній площині. Дерев'яні бруски прибийте до фронтону цвяхами, вони значно дешевше саморізів. А ось панелі сайдинга до решетування прикріпіть саморізами, використовуючи шуруповерт. Проте їх трохи не докручують до кінця, залишаючи панелям місце для маневру при високих температурах.
4
Почніть обшивати фронтон сайдингом. Скориставшись рівнем, встановіть строго горизонтально стартову планку. За допомогою саморізів прикріпіть її до кожної стійці. Паз стартовою планки сумістите з профільним шипом. Характерне клацання вкаже вам на правильно виконане з'єднання. Воно називається замком. Встановивши перший ряд, далі переходите до наступного ряду.
5
Обріжте кінці панелей під кутом, що повторює ухил даху. Використовуйте при цьому металевий кутник. При обшивці фронтону сайдингом залишайте зазор між торцем панелі і латами. Величина зазору повинна бути не менше 1 см. Він необхідний для компенсації теплового розширення сайдинга. А також він запобіжить деформацію панелей при усадці будинку.
6
Перед викладкою останнього ряду вгорі встановіть фінішну планку. Кордон обшивки стіни будинку і фронтону, стик панелей сховайте під пластиковий куточок. Оздоблення фронтону завершена.
Корисна порада
Приступайте до обшивки фронтону сайднгом не раніше, ніж через 2 роки після завершення будівництва. Нехай будинок дасть усадку.