Як відкрити торгово-розважальний центр.

Торгово-розважальний центр - досить дорогий і довго окупається проект. Однак він може стати досить прибутковим за умови, що ви оберете вдале місце для його розміщення і зберете оптимальний пул орендарів.
Вам знадобиться
  • - зареєстрована юридична особа;
  • - дозвільна документація.
Інструкція
1
Проведіть аналіз ТРЦ, вже працюють у вашому місті. Уточніть склад орендарів, представлені послуги, оцініть кількість покупців. Постарайтеся виявити всі плюси і мінуси найбільш популярних проектів.
2
Складіть докладний бізнес-план. Він особливо необхідний, якщо ви плануєте залучити до справи співінвесторів. Опишіть передбачувані розміри ТЦ, його поверховість, передбачувана кількість відділів. Окремо розпишіть побажання до розважальної частини проекту. Класична модель великих торгово-розважальних центрів припускає наявність кінотеатру з баром та ігровими автоматами, дитячого майданчика і фудкорта. До цього списку можна додати боулінг, каток і фітнес-центр.
3
Визначивши концепцію ТРЦ, приступайте до отримання дозвільних документів на будівництво. Знайдіть компанію-підрядника, яка займеться будівництвом. Її бажано підбирати за рекомендаціями - тоді ви будете впевнені, що підрядник виконає роботи в строк і якісно.
4
Склад орендарів підбирайте залежно від концепції та цільової аудиторії свого майбутнього ТРЦ. Наприклад, сімейному ТРЦ знадобиться розширена дитяча програма. До традиційної майданчику з гірками і гойдалками можна додати сухий басейн, дитячий автодром, центр творчості та інші елементи дозвілля для малюків. Не забудьте про затишні кафе для дорослих і кінотеатрі, де можна буде провести час усією родиною.
5
Вибір орендарів повинен проходити на стадії проектування та будівництва центру. Багато якірні проекти потребують нестандартних площах, у них можуть бути особливі вимоги до комунікацій і іншим тонкощам. Проектуючи площі під конкретного орендаря, укладіть з ним договір, що передбачає штрафні санкції у разі розірвання його однією зі сторін.
6
Правильно розподіліть орендарів по поверхах ТРЦ. В нижньому або цокольному поверсі можна розташувати супермаркет, середні поверхи відводять торговим відділам, фудкорту і кафе. Нагорі розташовуються розважальні проекти - кінотеатр, дитячий центр, фітнес-зал. Завдання власника ТЦ - зробити так, щоб потенційний покупець відвідав якнайбільше відділів центру.
7
Підбираючи орендарів, постарайтеся, щоб усі необхідні групи товарів були представлені. Наприклад, у великому ТЦ не може бути 10 відділів, які торгують ювелірними виробами і всього один магазин дитячого одягу. Дотримуйтесь пропорції. Вибирайте перевірені і користуються популярністю бренди, доповнюючи їх перспективними новинками.
8
До моменту завершення будівництва більша частина торговельних площ повинна бути розподілена. Деякі орендарі згодом можуть розірвати договір. Передбачаючи це, заведіть резервний список потенційних учасників проекту.
9
Підберіть персонал. Торговому центру потрібні бухгалтери, адміністратори, які займуться координуванням роботи з орендарями. Служби охорони та клінінгу можна організувати самостійно, але набагато простіше укласти довгостроковий договір з уже діючими організаціями.