Як відпиляти під кутом 45 градусів. відпиляти торці будинку.

Під час домашніх ремонтних робіт може знадобитися розпиляти матеріали під кутом в 45 градусів. Зазвичай це робиться для з'єднання двох деталей «в вус», тобто куточком в 90 градусів (рами, плінтуси, дверні наличники та інше). Щоб результат роботи вас порадував, важливо абсолютно точно підігнати суміжні частини заготовок. Зробити це без спеціального пристосування - стусла - надзвичайно важко, особливо для початківця майстра.
Вам знадобиться
  • - стусло;
  • - ножівка;
  • - дерев'яна заготовка;
  • - транспортир;
  • - олівець;
  • - струбцина або шурупи і шуруповерт.
Інструкція
1
Приготуйте кутовий шаблон, який допоможе вам без праці зробити точний розпил заготовки з деревини під кутом в 45 градусів. Це пристрій являє з себе профіль у вигляді перевернутої букви «П»; по його боках пророблені наскрізні щілини для ножівки. Зазвичай вони розташовуються під кутами 45, 60 і 90 градусів. Складніші стусла додатково оснащуються довільними фіксованими прорізами, або ж мають поворотну конструкцію - вона дозволяє встановити пилку в оптимальне положення.
2
Купуйте готовий столярний інструмент в магазині будівельних товарів з дерев'яним, металевим або пластмасовим лотком. Для початківця майстра це оптимальний варіант. При бажанні можна змайструвати просте стусло своїми руками з трьох обструганих дощок або фанерних смуг (товщина - близько 1,5-2 см).
3
Просвердлите в стінках майбутнього стусла кілька отворів, нанесіть на торці столярний клей і зберіть короб (лоток) стусла. Зафіксуйте кутовий шаблон шурупами. Стінки інструменту повинні лежати строго паралельно одна до іншої; дно і кожна боковина складають чіткі перпендикуляри.
4
Позначте олівцем кут в 45 градусів, при необхідності додайте додаткові лінії пазів. Щоб не помилитися в своїх розрахунках, використовуйте транспортир.
5
Самое відповідальну справу - прорізи. Рекомендується виконувати їх тій же ножівкою, якій згодом будуть проводитися розпили в готовому стусле. Починайте пиляти без сильного тиску на робочий інструмент, притримуйте його полотно. Спочатку пропиляєте одну боковину, потім - протилежну.
6
Приступайте до обробки пиломатеріалів. Закріпіть стусло на верстаті або робочому столі струбциною (затискачі для фіксації деталей) або шурупами. Потім зробіть мітку майбутнього розпилу на рейці (дошці, плінтусі) і покладіть заготовку в короб. Щільно притисніть її до однієї з бічних стінок шаблону, поєднавши мітки з прорізом кута в 45 градусів.
7
Вставте ножівку в пази стусла і розпиляєте заготовку. Робота пилки буде обмежена фіксованими пропилами, і ви виконаєте рівний і точний зріз.
8
При розпилюванні плінтусів переконайтеся, що кути в приміщенні дійсно прямі. Якщо стіни дуже нерівні, кут пропила на заготовках слід відкоригувати. Відміряйте кутомірним приладом місце стиків внутрішніх стін і поділіть отриманий результат навпіл (стик плінтусів «в вус»). Щоб зробити точний розріз, рекомендується виконати пази із заданим кутом в саморобному стусле. Інший варіант - магазинний поворотний інструмент, який дозволяє змінювати кут від 0 до 180 градусів з кроком приблизно в 15 градусів.