Як намалювати ніс.

В особі людини є кілька характерних рис, які потрібно зобразити якомога точніше, щоб портрет вдався. Звичайно, в першу чергу - це очі. Але й носі, як найвидатнішої частини обличчя художнику потрібно приділити достатньо уваги і своєї майстерності.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Форма носа залежить від національності, віку та статі людини. Ця частина обличчя нагадує призму в своїй основі і складається ця фігура з чотирьох частин. Перша частина починається від надбрівних дуг і закінчується початком перенісся, в фас вона нагадує трапецію, більшою підставою вгору.
2
Всі інші елементи, якщо дивитися на них прямо, нагадують єдину трапецію, але вже з меншим підставою вгору. Від початку до середини перенісся (або до горбинки, якщо вона буде на вашому малюнку) триває друга частина призми носа. Третя частина йде до кінця перенісся. Сама об'ємна четверта частина призми складається з кінчика носа і крил (ніздрів).
3
Незалежно від того, ніс якої форми ви хочете намалювати, основна призма повинна зберегтися. Зробіть ескіз. Нехай він вийде не ідеальним, але ви намітили місце розташування всіх елементів, з яких складається ніс. Лінії олівця повинні бути тонкими, щоб їх можна було легко стерти, на кінцевому малюнку їх не буде видно.
4
Відзначте на ескізі допоміжні лінії. Скруглите крила носа, зробіть їх форму більш реалістичною. Їх контур не повинен стикатися з лініями кінчика носа. Прорисуйте ніздрі і внутрішню сторону крил. Постарайтеся виконати ці дії найбільш акуратно, форма цих елементів залишиться незмінною.
5
Намітьте стінки носа. Не робіть суцільних ліній, на кінцевому малюнку це буде виглядати нереалістично. Досить короткого контуру, який не повинен бути з'єднаний з крилами носа і переніссям. Тепер можна плавними лініями показати перехід від надбрівних дуг до перенісся. Цей ескіз є основою всього носа, тому він повинен бути правдоподібно виконаний.
6
Тепер необхідно нанести тіні. Подумайте, звідки буде падати світло, і як ляжуть тіні з відблисками. Для позначення стінок носа і перенісся небажано користуватися чіткими контурами. Стінки носа позначте більш темним кольором по тонкій лінії вашого контура. Подібним же чином намітьте і перенісся, але більш легкими світлими штрихами. Блик також повинен бути присутнім і на кінчику, а тіні - поруч з ніздрями і крилами носа.