Як з'єднувати проводи: основні правила.

Електрика в будинку і квартири надходить по проводах, які з'єднуються різними способами. Погані контакти в цих з'єднаннях часто є причинами замикань і інших неприємностей з електрикою. Без досвіду і спеціальних інструментів не варто самим лагодити проводку, розетки, вимикачі та інші електричні пристрої.
Інструкція
1
Існують наступні види з'єднання проводів: скрутка, клемні з'єднання, паяння, зварювання, самозажимні клеми, болтові з'єднання. Потрібно знати про особливості кожного способу, щоб вибрати той, який вам підходить.
2
Скрутка - найпоширеніший тип з'єднання серед домашніх майстрів. Але правила улаштування електроустановок не дозволяють їх застосування. Скручування, якщо вона зроблена досвідченим майстром, прослужить не одне десятиліття. Довжина цього з'єднання повинна бути не менше 40-50 мм, його витки робляться щільними. Кусачками потрібно відрізати кінець скрутки. Найкраще це з'єднання підходить для одножильних алюмінієвих проводів. Скрутки мідних проводів потрібно пропаяти олов'яно-свинцевим припоєм.
3
У клемного або гвинтового з'єднання теж є і плюси і мінуси. Таким способом можна з'єднати дроти з різних металів. Але час від часу клеми потрібно перевіряти, щоб дотиснути з'єднання. Кінці багатодротяних проводів потрібно пропаяти або застосувати спеціальні наконечники.
4
Пайку вважають одним з найнадійніших сполук, але, звичайно, якщо вона зроблена якісно. Найчастіше паяють дроти з міді, але є й припои для алюмінію. При застосуванні цього методу не можна використовувати кислотосодержащие флюси. Після закінчення роботи промийте місце спайки бензином або спиртом.
5
А ось найнадійнішим способом з'єднання проводів фахівці вважають зварювання. Але зварювати потрібно тільки метали одного виду. Щоб зробити цю роботу, вам знадобиться понижуючий трансформатор і спеціальний вугільний електрод. Цей тип з'єднання проводів рекомендує і ПУЕ.
6
Сполучні клеми WAGO полюбилися електрикам за простоту монтажу і відсутність потреби в додатковому устаткуванні. Ці клеммники випускають для різних по перетину проводів і під різну кількість. Моножіла і гнучкий провід теж відмінно з'єднуються в пристроях WAGO. Спеціальна паста, що знаходиться всередині, не допустить окислення металу. З'єднати можна дроти з різних металів.
7
Серед монтажників електричних систем популярні сполучні ізолюючі затиски. ЗІЗ теж містить мастило, яка перешкоджає окисленню з'єднання проводів.
8
З'єднання проводів за допомогою болтів досить надійні і прості. Але місця з'єднання алюмінієвих проводів потрібно регулярно оглядати, щоб підтягти кріплення. Алюміній і мідь з'єднуйте через сталеву проміжну шайбу.