Як розблокувати ядра.

Окремі ядра процесорів AMD спокійно піддаються розблокуванню завдяки структурі кристала. З метою економії компанія часом використовують дефектні кристали. А блокуються вони виключно тому, що на більшій частоті працювати без надмірного виділення тепла не можуть.
Інструкція
1
Розблокувати можна тільки процесори Athlon II і Phenom II з маркуванням X3 або X2. Швидше за все, після процедури розблокування доведеться забезпечити процесор відповідною системою охолодження, в іншому випадку, якщо процесор розігнати, він швидко вийде з ладу - згорить.
2
Розблокування ядер процесора відбувається за допомогою BIOS - базової системи введення-виведення. Перезавантажте комп'ютер, щоб увійти в систему введення-виведення, і натисніть на відповідну клавішу на клавіатурі. Це може бути Del, одна з кнопок F у верхньому ряду - все залежить від версії BIOS. Ви побачите напис типу Press Del to enter (run) Setup.
3
У випадку з платами від Gigabyte вам потрібен пункт меню IGX Configuration. Виберіть в меню CPU Unlock значення Disabled - це включить деякі параметри процесора, раніше незадіяні.
4
Розблокувати ядро процесора у випадку з материнською платою від Asus можна за допомогою натискання на F4. В платах Biostar є спеціальна функція, яка називається Bio Unlocking. Вона особливо нічим від аналогічних пунктів інших виробників не відрізняється.
5
Натисніть на F10, збережіть всі зміни. Коли ОС перезавантажиться, можуть виникнути помилки, наприклад, відомий «Синій екран смерті». З'являється він тому, що дефектні ядра не підлягають розгону, а тому якщо якісь не ті параметри поміняти, він може з'явитися. Якщо це трапилося, просто поверніть вихідні настройки (пункт Load Optimized Defaults або щось подібне).
6
Якщо ж синього екрану не з'явилося, все одно перевірте систему на помилки. Підійде для цього утиліта LinX. Якщо в цьому випадку ви виявите проблеми, дефектні ядра слід заблокувати від гріха подалі.
Корисна порада
За допомогою розблокування ядер ви можете добитися непоганого збільшення швидкості функціонування вашого ПК. У AMD Phenom II X2 продуктивність може зрости в цілих 2 рази.
На відміну від компанії Intel, їх конкурент AMD намагається не так строго слідувати технічному регламенту. Лінійка процесорів Phenom II може похвалитися можливістю розблокування деяких ядер, що не використовуються системою.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер на базі процесора AMD Phenom II.
Інструкція
1
Перед розблокуванням (Unlock) процесора необхідно знати, що дана процедура схожа з грою в лотерею. Чому саме лотерея? Тому що ви не знаєте, чим все закінчиться: може, добре, а може, й навпаки. Все залежить від поєднання «материнська плата + процесор». Деякі з них практично ідеально переносять таку модифікацію, деякі залишаються на тій же тактовій частоті, а деякі викликають збої.
2
Нестабільну роботу процесора можна отримати незалежно від вибору лейбла материнської плати. Кожна з існуючих моделей може призвести до невдалого результату. Для кожної системної плати є свої способи розблокування. Приміром, у плат ASUS це натискання кнопки F4, а у Biostar активація функції Bio Unlocking.
3
Також варто запам'ятати, що при активації раніше не використовуваних ядер процесор може відразу дати збої (навіть під час завантаження операційної системи або при тестуванні пристроїв при завантаженні BIOS). У чому можуть полягати збої: постійна перезавантаження системи, поява Blue screen of dead (блакитного екрану смерті), зависання при виконанні відкриття декількох файлів, і т.д. Тому при виникненні перерахованих помилок рекомендується повернути налаштування назад, на свої місця.
4
Мінус даного методу полягає в збільшенні кількості енергоспоживання, а також рясного виділення тепла. Відповідно, вам знадобиться встановлювати додаткову систему охолодження, тому «Камені» AMD досить швидко нагріваються.
5
Для розгону і розблокування використовуються спеціальні утиліти, наприклад, Core Unlocker. Робота такого роду програми мінімальна і полягає в натисканні користувачем всього двох кнопок: запуску операції і перезавантаження комп'ютера. Відновлення колишнього стану здійснюється через цю ж програму.