Як проходить церемонія вручення "Оскара".

Премія «Оскар», що присуджується щорічно Американської академії кіномистецтва, вважається найпрестижнішою нагородою за видатні досягнення в кінематографі. Перше нагородження лауреатів відбулося 16 травня 1929 року в Лос-Анджелесі. Крім почесних сертифікатів було видано 15 позолочених статуеток. А з 1931 року премія стала називатися «Оскар». Про походження цієї назви досі немає єдиної загальноприйнятої версії.
Інструкція
1
В даний час премія присуджується по 24 номінаціях: кращий фільм року, краща режисура, краща чоловіча роль, краща жіноча роль і т.д. Найпрестижніша номінація - «Найкращий фільм року». Він визначається шляхом голосування всіх членів Академії. Переможці в інших номінаціях визначаються професійним голосуванням, тобто членами Академії відповідних професій (акторами, режисерами, операторами, сценаристами і т.д.)
2
Правила висунення фільмів на нагородження премією «Оскар», голосування та нагородження були незмінні з 1929 року по 2010 рік. Спочатку на першому етапі вимагалося сформувати шорт-лист, тобто короткий список фільмів-претендентів на «Оскар». Для цього списки фільмів, які мають право претендувати на цю премію, розсилалися усім членам Академії. Після обробки результатів їхнього голосування, фільми, що потрапили в цей шорт-лист, офіційно оголошувалися номінантами на премію.
3
Другий етап таємного голосування визначав лауреатів по 24 номінаціям. Як на першому, так і на другому етапі, його результати оброблялися співробітниками спеціальної аудиторської компанії. Назва фільму-переможця і імена лауреатів зберігалися в запечатаних конвертах, які розкривали в залі, де вручаються премії, безпосередньо під час церемонії нагородження. Таким чином, аж до останньої хвилини зберігалася невідомість.
4
Виключення з цих правил тільки одне: номінація «Кращий фільм іноземною мовою». Спочатку спеціальне журі, що складається з членів Академії, за допомогою голосування відбирає картини, що заслуговували (на їхню думку) участі в номінації. Потім інше журі, що складається з десяти членів Академії, відібраних методом жеребкування, вибирає п'ять фільмів-номінантів, а вже з них - лауреата. Від кожної країни може бути представлена лише одна кінокартина.
5
З 2010 року в правила були внесені деякі зміни. Так, наприклад, тепер фільм визнається переможцем, якщо за нього подано 50% + 1 голос. А претендентів на перемогу в номінації «Кращий фільм року» стало десять, замість колишніх п'яти.
6
Як і раніше кожен лауреат нагороджується позолоченою статуеткою. Вона виконана у вигляді лицаря, який стоїть на котушці з кіноплівкою і тримає перед собою меч. Важить статуетка 3850 грамів. З 2004 року церемонія нагородження премією «Оскар» відбувається в останню неділю лютого.