Як повинен сідати дитина.

Батьки хочуть, щоб з їх малюком все було в порядку, щоб він ріс здоровим, добре розвивався. Саме тому тато з мамою часто втрачають спокій, якщо їм здається, що з дитиною щось не так. Наприклад, сусідський малюк на два тижні молодше, так він вже впевнено сидить, а власний син ще навіть не намагався сісти.
Інструкція
1
Перестаньте турбуватися і накручувати себе. Зрозумійте, що якщо дитина сусідів вже сидить, а ваш - ще ні, це зовсім нічого не означає. Кожен малюк індивідуальний, ніяких обов'язкових загальних стандартів, що стосуються термінів розвитку дітей, немає. Зрушення за часом в ту або іншу сторону цілком припустимі.
2
Звичайно, для заспокоєння не завадить показати вашого малюка досвідченому педіатра. Але, швидше за все, вам треба просто почекати, поки дитина дозріє для таких спроб. Це залежить від безлічі причин: віку, ваги, темпераменту, ступеня розвитку різних груп м'язів. Від бажання самого малюка, нарешті.
3
У деяких випадках діти намагаються сісти, попередньо перевернувшись на живіт, а потім ставши на коліна. Але буває, що малюк з досить розвиненим черевним пресом робить спроби мережу і з положення лежачи на спині. Тут вже дійсно: як йому зручніше і легше. Як правило, дітлахи швидше сідають, якщо у них є опора: бортик ліжечка або коляски, наприклад.
4
Ви можете допомогти дитині, притримуючи його за ручки. Поки у нього слабка координація рухів і недостатньо міцна спинка, щоб довго утримуватися в сидячому положенні. Тому краще підкласти йому під спинку і боки опору: згорнуте в кілька шарів ковдру, подушку і т.д. Підстраховувати малюка, щоб він не впав обличчям вперед і не забився. Адже тоді від болю і переляку він може надовго припинити спроби сісти.
5
Спочатку малюк здатний проводити в сидячому положенні лише лічені хвилини. Але потроху, коли м'язи спини зміцніють, цей час почне зростати. Всіляко допомагайте зміцненню мускулатури: масажуйте спинку малюка, стимулюйте його спроби дотягнутися до якогось предмета, водячи ним у нього перед очима з боку в бік. Словом, ви й оглянутися не встигнете, як ваша дитина почне впевнено сидіти. І недавні тривоги здадуться смішними і надуманими.