Як давати гранатовий сік дитині.

Гранатовий сік не тільки дуже смачний, але ще й корисний. У ньому міститься безліч вітамінів і мікроелементів. Це чудовий жовчогінний і сечогінний засіб, ефективне при грипі, ГРЗ, застуді і безлічі інших захворювань. Однак давати його дітям потрібно правильно, дотримуючись дозування і час прийому.
Вам знадобиться
  • - гранатовий сік;
  • - кип'ячена вода.
Інструкція
1
По можливості давайте дітям лише свіжовіджатий гранатовий сік. Саме в ньому містяться вітаміни і мікроелементи, що сприяють правильному розвитку дитини. Пам'ятайте про те, що придбаний на ринку «гранатовий сік» може бути приготований з залежаних фруктів, і це, безсумнівно, позначиться на здоров'ї малюка. Реалізований же в магазинах сік досить часто містить консерванти і ароматизатори, що також небезпечно.
2
Вводите сік в раціон дитини не раніше ніж з 5-6 місяців. Для того щоб розрахувати добовий обсяг соку, помножте вік малюка в місцях на 10 і ви отримаєте потрібну кількість мілілітрів, яке лікарями не рекомендовано перевищувати.
3
Давайте сік маляті в першій половині дня, по можливості між годуваннями (приблизно через 30-40 хвилин після їди). Робити це потрібно для того, щоб у малюка не пропав апетит. Починайте вводити сік з однієї чайної ложки. Обов'язково разбавлйте його перед вживанням теплою кип'яченою водою в співвідношенні 1: 1. Поступово збільшуючи обсяг, доведіть кількість соку до норми.
4
Якщо дитина схильна до алергії, спочатку дайте йому половинку чайної ложки розведеного соку, після чого уважно стежте протягом дня за реакцій організму. У разі появи висипу і/або свербежу зверніться до дільничного педіатра або до лікаря-алерголога. У більшості випадків симптоми алергії пропадають вже після декількох прийомів призначеного лікарем антигістамінного препарату. Повторно сік можна буде дати дитині лише в тому випадку, якщо дозволить лікар.
5
У разі відсутності алергічних реакцій на наступний день дайте вже повну чайну ложку, потім півтори. Збільшуйте поступово до денної норми.
6
З обережністю давайте гранатовий сік дітям, схильним до запорів. Сік містить дубильні речовини, що тільки погіршить стан дитини.
Зверніть увагу
Обов'язково розбавляйте гранатовий сік водою, оскільки кислоти, що містяться в ньому, подразнюють шлунок і псують зубну емаль.
Корисна порада
Якщо дитині не подобається смак соку, можете додати в нього трохи варення або змішати з іншим соком.