Як відновити литі диски.

Питання про відновлення та ремонті литих дисків непростою. Вони набагато стійкіше до механічних пошкоджень, ніж сталеві, але якщо на високій швидкості налетіти на бровку або «бетонного поліцейського», можуть погнутися або частково зруйнуватися (наприклад, утворюються відколи або тріщини). Ступінь пошкодження тут, як і скрізь, залежить від швидкості, сили удару і місця його застосування.
Інструкція
1
Фахівці стверджують, що в більшості подібних випадків литі диски не підлягають відновленню, хоча точно можна сказати тільки з урахуванням ступеня і характеру пошкодження, а також залежно від способу, яким пропонується провести ремонт.
2
Якою б не пропонувався метод відновлення, однозначно можна стверджувати, що литі диски можна ніяк нагрівати - ні повністю, ні частково. Тому, якщо вам, наприклад, пропонують зварювання аргоном, пам'ятайте, що в кращому випадку вам відновлять зовнішній вигляд диска, але не придатність його до подальшої експлуатації. Справа в тому, що відновлення первісної структури сплаву в умовах будь-якого сервіс-центру практично неможливо. Це можна зробити тільки на заводі і після діагностики засобами науково-дослідного інституту.
3
Про це ж говорять і рекомендації Європейської Асоціації виробників колісних дисків, які стверджують абсолютну неприйнятність методів зварювання, нагрівання, додавання або видалення матеріалів для ремонту. Проблема в тому, що в результаті всіх цих дій змінюється структура і характеристики сплаву, тому диск вже не може витримувати необхідні навантаження. Якщо він піддався термічній обробці, то на ньому просто не можна їздити.
4
Інший варіант ремонту, який вам можуть запропонувати - це прокатка або рихтування. Це зазвичай роблять в тих випадках, коли диск «б'є» внаслідок невеликої деформації. При цьому в шиномонтажних майстерень використовують те ж обладнання, що і для прокатки сталевих дисків, але майстри зазвичай все одно прагнуть нагріти деформований ділянку за допомогою паяльної лампи або якось інакше.
5
Єдиний прийнятний варіант в даному випадку - спроба «Вигримав» деформовані частини обода, а потім прокатати диск без прогріву. Однак це довго і дорого, та й не кожен майстер за це візьметься. Цей єдиний відносно безпечний варіант ремонту актуальний тільки в найпростіших випадках, коли диск в принципі можна і не рихтувати, а при більш складних деформаціях цей спосіб просто не дасть потрібного результату.