Як визначити обдарованість дитини.

обдарованих називають дітей, які демонструють високі досягнення у інтелектуальної, творчої, спортивної діяльності. Визначити наявність обдарованості у малюка можна під керівництвом фахівця, хоча існують і загальні ознаки, характерні для таких дітей.
Інструкція
1
Для обдарованих дітей властиво випередження однолітків за низкою параметрів. У пізнавальній сфері це проявляється в крайній допитливості, здатності спостерігати за декількома процесами одночасно, сприймати зв'язки між явищами, створювати в уяві альтернативні системи. Тобто такі діти дуже цікаві, вони активно пізнають навколишній світ і негативно реагують на обмеження їх дослідницької діяльності.
2
Також обдарованість проявляється у здатності дитини концентрувати свою увагу на певній справі надовго, що нехарактерно для більшості дітей. Талановиті діти володіють великим словниковим запасом, вони із задоволенням читають всілякі енциклопедії та довідники. Їх нерідко відрізняють зосередженість, наполегливість у вирішенні завдань, винахідливість, багата фантазія. Зазвичай такі діти мають розвиненим почуттям гумору і люблять жарти, смішні невідповідності, гру слів.
3
Тривалість сну у обдарованих дітей менше вікової норми. Вони рано починають говорити, у віці 2 років вже можуть підтримати діалог. У три роки починають читати і вирішувати прості завдання. Обдаровані діти часто запитують про значення незнайомих слів. Їх дуже хвилюють питання справедливості, вони критично ставляться до себе і до оточуючих. Ці діти спостережливі, готові до нестандартних ситуацій.
4
Разом з тим, обдарованим дітям часто бракує емоційного балансу, їх відрізняє нетерплячість, поривчастість, гіпердинамічних. Їм властиві перебільшені страхи, підвищена уразливість. У таких дітей іноді спостерігається низька самооцінка, схильність до депресій. Вони можуть відчувати себе дивними, вважати, що їх не розуміють. Деяким обдарованим дітям властива надмірна сором'язливість, їм вкрай важко дається спілкування з іншими дітьми. Зазвичай вони тягнуться до дорослих або старшим дітям. Якщо шкільна програма не відповідає рівню такої дитини, на уроках йому буде нудно, підібрати для нього мотивацію дуже складно.