Як накреслити фундамент. Як зробити розмітку під фундамент.

З чого починається будівництво фундаменту? Звичайно ж з розмітки. Точна і грамотна розмітка необхідна для того, щоб всі кути споруджуваного будинку були рівними. Цю послугу можна замовити в своєму управлінні архітектури та будівництва, але можна зробити і самостійно.
Вам знадобиться
  • Моток будівельної волосіні, 30-метрова рулетка, дерев'яні кілки або арматурні прути, кувалда для вбивання прутів або кілків.
Інструкція
1
Розмітка фундаменту - це правильна орієнтування розташування стояли будинки на обраному ділянці місцевості. Довжину зовнішніх кордонів відміряйте на 0,4 м більше довжини стін майбутнього будинку, якщо плануєте будувати будинок зі зрубу, щоб укладати колоди на центр фундаменту. Для будинку з бруса довжину зовнішніх кордонів залиште такий же, тобто рівною стін будинку. Але якщо на майбутнє у вас запланована обробка стін сайдингом або цегляна обкладка, то довжину кордонів відміряйте більше лише на розмір цегли з утеплювачем або сайдінга і направляючих для нього. Далі потрібно вбити 4 арматурних прута або кілочка, позначивши периметр вашого фундаменту.
2
Визначте перший кут і вбийте в цьому місці перший прут. Візьміть рулетку і відміряйте необхідну відстань до другого кута, вбийте другий прут. Далі точно також відміряйте і вбийте інші два прута
3
Коли прути або кілки вбиті, не поспішайте натягати волосінь. Перш за все необхідно звірити довжину одержані діагоналей. Якщо вони не рівні, значить розмітку необхідно підправити, тому що у вас вийде не квадрат і не прямокутник, а швидше ромб. Для цього наведіть одну сторону розмітки (відразу два прута), поки не досягнете абсолютно точного збігу діагоналей. А також перевірте кути по теоремі Піфагора. Відміряйте на оной стороні фундаменту 4 метри, а на іншій 3. Поєднавши ці точки, ви повинні отримати 5 метрів. Це говорить про те, що кут вийшов прямий 90 градусів, саме так і треба. Точно так само перевірте всі чотири кути.
4
Коли ви впевнилися, що діагоналі збіглися, натягніть волосінь. Тепер можете приступати до розмітки внутрішніх кордонів. Її параметри залежать від того, як ви розпланували свій майбутній будинок. Помилки і прорахунки при розмітці можуть призвести до часткового або навіть повного руйнування конструкції будинку або проблемам при експлуатації.