Як потрібно поводитися в лісі.

З настанням теплих днів міські жителі спрямовуються на природу, намагаючись провести вихідні дні найбільш комфортно. Вирушаючи на пікнік, лише деякі з них задаються питанням про те, як поводитися в лісі, тоді як від цього залежить стан екології та майбутнє природи.
Інструкція
1
Відпочинок в лісі найчастіше пов'язаний з приготуванням їжі на вогні. Для того щоб посмажити шашлик, потрібно розпалити багаття. Постарайтеся уникнути цього в суху, вітряну погоду, так як ризик пожежі занадто великий. В інший час ретельно розчистите грунт на місці майбутнього багаття, знявши верхній шар трави або моху. Під час горіння не залишайте вогонь без нагляду, а після закінчення приготування їжі залийте його водою або засипте землею.
2
Безпечна поведінка в лісі на цьому не закінчується. Не менш важливо дбайливо ставитися до рослинному і тваринному світу, не обриваючи квітів, не ламаючи гілля, не знищуючи жуків і метеликів. Спроба розглянути красу природи поблизу тягне її загибель. Поважайте місцевих мешканців і прагніть поводитися тихо. Гучна музика або крики лякають тварин, птахів і комах.
3
Збираючись додому, не забудьте забрати з собою весь сміття, що залишилося після пікніка. Навіть органічне сміття, будучи закопаним у землю, утилізується лише через тривалий час. Поліетиленові пакети, пляшки та скло залишаються в лісі на довгі роки, останнє особливо небезпечно. При відбитті від скла сонячних променів може виникнути пожежа, тому краще всього скласти сміття у пакети і викинути його в спеціальні контейнери в межах міста. Пам'ятайте про те, що правильна поведінка людини в лісі вигідно йому самому: тільки лише при ретельному прибиранню є ймовірність того, що в дане місце буде приємно приїхати на відпочинок знову.
Корисна порада
Що стосується власної безпеки, намагайтеся не йти далеко в ліс, не знаючи дороги. Заблукати можна навіть в прилеглому до міста переліску, тому краще всього гуляти там, де є протоптані стежки, на які можна орієнтуватися при поверненні додому. Якщо йдете гуляти з дитиною, тримайте його в полі видимості. Дотримання цих простих заходів безпеки допоможе не заблукати в лісі.