Як накреслити третій вид.

Повний технічний креслення містить як мінімум три проекції. Однак уміння уявити собі об'єкт по двох проекціях потрібно як від технолога, так і від кваліфікованого робітника. Саме тому в екзаменаційних білетах в технічних вузах і коледжах постійно зустрічаються задачі на побудову третього виду за двома заданими. Щоб успішно виконати подібне завдання, необхідно знати умовні позначення, прийняті в технічному кресленні.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - 2 проекції деталі;
  • - креслярські інструменти.
Інструкція
1
Принципи побудови третього виду однакові для класичного креслення, складання ескізу і побудови креслення в одній з призначених для цього комп'ютерних програм. Насамперед проаналізуйте задані проекції. Подивіться, які саме види вам дано. Коли мова йде про три види, то це фронтальна проекція, вид зверху і вид зліва. Визначте, що саме вам дано. Зробити це можна за розташуванням креслень. Вид зліва розташовується з правого боку від фронтального, а вид зверху - під ним.
2
Встановіть проекційну зв'язок з одним із заданих видів. Зробити це можна, продовживши горизонтальні лінії, що обмежують контур предмета, вправо, коли потрібно побудувати вид зліва. Якщо мова йде про вид зверху, продовжите вниз вертикальні лінії. У будь-якому випадку один з параметрів деталі у вас на кресленні з'явиться автоматично.
3
Знайдіть на існуючих проекціях другий параметр, що обмежує контури деталі. При побудові виду зліва цей розмір ви знайдете на вигляді зверху. При встановленні проекційної зв'язку з головним видом у вас на кресленні з'явилася висота деталі. Значить, з виду зверху потрібно взяти ширину. При побудові виду зверху другий розмір береться з бічній проекції. Намітьте контури вашого об'єкту в третьому проекції.
4
Подивіться, чи має деталь виступи, порожнечі, отвори. Це все зазначено на фронтальній проекції, яка за визначенням повинна давати максимально точне уявлення про предмет. Точно так само, як і при визначенні загального контуру деталі в третьому проекції, встановіть проекційну зв'язок між різними елементами. Інші параметри (наприклад, відстань від центру отвору до краю деталі, глибину виступу і т. П.) Знайдіть на вигляді збоку або зверху. Побудуйте потрібні елементи, враховуючи знайдені вами мірки.
5
Щоб перевірити, наскільки правильно ви впоралися із завданням, спробуйте накреслити деталь в одній з аксонометрических проекцій. Подивіться, наскільки логічно розташовуються накреслені вами елементи третього виду на об'ємної проекції. Дуже може бути, що доведеться внести в креслення якісь корективи. Допомогти перевірити ваше побудова може і малюнок з урахуванням перспективи