Як перевести стрілки на годиннику.

Незважаючи на повсюдне поширення електронних годинників, механічні навряд чи коли-небудь остаточно вийдуть з моди. Хороші механічний наручний годинник створюють враження солідності і респектабельності. Правда, їх потрібно регулярно заводити, а в деяких випадках - підводити стрілки.
Вам знадобиться
  • - механічний годинник;
  • - електронний годинник або радіоприймач.
Інструкція
1
Перевірте годинник при покупці. Механічний годинник часом дещо поступаються в точності електронним, зате вони не залежать від джерела електроенергії. У будь-якому випадку вам доведеться встановити точний час, а значить - перевести стрілки.
2
У класичних наручних механічних годинників зазвичай на корпусі є головка, яка якраз і служить для переведення стрілок. Коли вона щільно притиснута до корпусу, з її допомогою заводять годинник. Щоб встановити час, головку необхідно відтягнути вгору. У деяких моделей годин вона піднімається досить легко, варто тільки взяти її великим і вказівним пальцями і потягнути у напрямку від корпусу. Головку мініатюрних дамських годинок піддіньте нігтем або невеликий тонкої металевої платівкою. Іноді вони продаються в комплекті з годинником.
3
Акуратно поверніть голівку. Ви побачите, що стрілки почали обертатися, причому хвилинна робить це швидше вартовий. Обертати голівку у більшості годин можна як за годинниковою стрілкою, так і проти. Зазвичай вибирають напрямок, де потрібна зробити менше оборотів. Не забувайте, що в механічному годиннику рухомі деталі постійно стикаються один з одним, а це впливає на міцність всієї конструкції. У деяких моделях головка може рухатися тільки в одному напрямку. Якщо ви зіткнулися з тим, що вона не бажає обертатися проти годинникової стрілки, то не будьте занадто наполегливі і не намагайтеся повернути її у що б то не стало.
4
Встановивши точний час по електронному годиннику або по радіо, опустіть голівку. Для цього на неї потрібно просто акуратно натиснути, щоб вона щільно пригорнулася до корпусу. Заведіть годинник. Уникайте різких рухів. Навіть солідні на вигляд механічний годинник дуже не люблять ривків. У притиснутому положенні головка зазвичай рухається тільки в одному напрямку - за годинниковою стрілкою. Механічний годинник рекомендується заводити до упору. Точно такий же механізм переведення стрілок зустрічається і у класичних кишенькових годинників. Головка на них знаходиться найчастіше під петлею, до якої прикріпляється ланцюжок.
5
Елегантний інтер'єр у стилі «ретро» вимагає і відповідних доповнень. У цьому випадку необхідні хоча б одні механічні стінні або настільний годинник. У настільних годин гвинти для заведення і переведення стрілок знаходяться зазвичай на задній стінці. Може бути один такий гвинт або два. Якщо ви обзавелися механічним будильником, біля одного з гвинтів повинен бути намальований дзвіночок. З його допомогою можна поставити будильник на потрібний час.
6
У деяких механічних настільного годинника стрілки підводяться точно так само, як і у ручних. Тобто треба трохи відтягнути гвинт, призначений для заведення годин і повернути його так, щоб стрілки встали в потрібне положення. У інших годин гвинт, навпаки, притискається до корпусу. Другий варіант зустрічається рідше.
7
Стрілки стінних механічних годинників дуже часто підводять просто руками з боку циферблата. Такий спосіб застосовується, якщо скло легко знімається або його взагалі немає. Підводите стрілки спокійно і без ривків. Заводяться такі годинники найчастіше за допомогою ключа, свердловина для якого знаходиться на циферблаті.
Корисна порада
Іноді зустрічаються моделі кишенькових годинників, у яких голівки не відсувають від корпусу, а, навпаки, натискають. Дізнатися їх досить легко - головка знаходиться на досить довгому штирьком, який легко пружинить. Акуратно притисніть головку і поверніть її за годинниковою стрілкою або проти.
Два рази на рік майже весь світ робить це - переводить стрілки на годину вперед або назад на годину від часу, прийнятого в часовому поясі. Це робиться з метою заощадити електроенергію і з багатьма іншими економічними та просто житейськими вигодами. У Росії з 2011 року час уже не перекладається ні вперед, ні назад, але якщо ви живете в країні, де це ще дієво, то вам, зрозуміло, слід знати, як це можна зробити.
Інструкція
1
Увімкніть на комп'ютері автоматичний переклад годин. Це можна зробити, клацнувши курсором на панелі з годинником два рази і поставивши галочку в графі «автоматичний перехід на літній час і назад». Таким чином, ви позбавите себе від необхідності переводити час хоча б на своєму комп'ютері (а також нетбуці або ноутбуці).
2
Відзначте дві дати в календарі - дату переходу на літній час і час переходу назад, на час зимовий (те, яке в більшості випадків збігається з дійсним часом у вашому часовому поясі). Обидві ці дати в кожній країні свої, адже, як ви вже зрозуміли, все залежить від часового поясу і розташування країни щодо півкуль. Якщо відзначати в календарі - не ваш метод, просто поставте нагадування в своєму мобільному, хоча, швидше за все, ваше нагадування і зовсім вам не потрібно, адже коли всі люди навколо будуть переводити стрілки своїх годинників, вони обов'язково нагадають вам зробити те ж саме.
3
Переведіть годинник у призначений час певного дня. Якщо годинники настінні або ж наручні - зі стрілками, то переверніть їх, і ви побачите якусь ручку, яку потрібно повертати в потрібному напрямку, одночасно поглядаючи на лицьову частину годин. Коли справа буде зроблено, закрийте годинник, якщо, щоб перевести їх, вам довелося годинник розбирати, або просто продовжуйте їх використовувати знову вже перекладеними.
4
Знайдіть, як переводити електронні годинники в програмних настройках. Якщо це занадто складно для вас, або інтерфейс годин на незрозумілій вам мовою, то читайте інструкцію до годинника. Просто знайдіть, де можна перемикати цифри по одній, роблячи їх більше або менше на одну одиницю.
5
Не забудьте, що переводити годинник потрібно в літній час стрілки потрібно переводити на годину вперед, а в зимовий - переводити їх назад, повертаючи у вихідне час, прийняте в часовому поясі.
6
Морально приготуйтеся, переводячи годинник влітку, спати на годину менше. Для багатьох людей саме це є складним кроком, бо дуже легко спізнитися на роботу, проспав. Однак, це може бути універсальним виправданням весь рік - якщо ви скажете, що проспали, тому що переводили стрілки , забувши перевести їх на призначену дату.