Як намалювати сузір'я.

Щоб намалювати сузір'я, вам необхідно хоча б поверхово розбиратися в астрономії та міфології. Астрономія потрібна для того, щоб позначити в зображуваному сузір'ї так званий астеризм - усталену групу найбільш яскравих зірок, має історично сформована назва. Міфологія ж нагоді, коли ви будете підбирати образ для майбутнього малюнка, т.к. зображення сузір'їв, більшою чи меншою мірою, встоялося вже досить давно.
Вам знадобиться
  • - пастель/кольорові олівці.
Інструкція
1
Більшість сузір'їв складається з невеликих зірок, в астеризм, відповідно, не входять. Зазвичай у них навіть немає власних імен, а позначаються вони тільки буквами грецького алфавіту. А значить, вони не надають ні контура, ні сенсу зображенню сузір'я. Тим не менше, якщо ви малюєте саме сузір'я, а не просто міфічний персонаж з якимись точками або лініями, ці малі зірки теж слід відзначити на малюнку або поблизу нього.
2
На початку позначаються саме ті зірки, які складають астеризм. Але навіть це може нічого не дати художнику в сенсі ідеї малюнка: наприклад, астеризм сузір'я Гончі Пси, поблизу від Великої Ведмедиці, представлений всього двома зірками, що не дає малювальнику ні образу, ні навіть натяку. Зате тут є кілька галактик і кульових зоряних скупчень, що надасть вашій фантазії більший вибір - ви в меншій мірі будете пов'язані міфологічним сюжетом.
3
Для прикладу найпростіше взяти знайоме з дитинства і видиме на небі майже постійно сузір'я Велика Ведмедиця. Хоча і його малюнок не так однозначна, як могло б здатися. «Великий Ковш» знайомий багатьом з того моменту, як людина починає знайомитися із зоряним небом. Старшому поколінню він більш відомий як орієнтир на Полярну Зірку. Його астеризм завжди розрізнити на ясному небі, і відомі всі імена зірок, його складових.
4
Зверніть увагу, що імена у зірок найчастіше арабські, а міфологія, використана для зображення сузір'їв, зазвичай європейська. Але це не завадить створити вам власний, унікальний малюнок сузір'я: ви можете вибрати вподобаний міф і слідувати його сюжету, а, можливо, сузір'я навіває вам зовсім інший, відмінний від відомих міфологічних, образ - головне, щоб на вашому малюнку були відображені саме ті зірки , які традиційно прийнято відносити до певного сузір'ю.
5
Ковш, він же астеризм Великої Ведмедиці складають від кінчика ковша зірки Дубхе (альфа), Мерак (бета і т.д.), Фекда, Мегрец, Алиот, Міцар (і Алькор (а)) і Бенетнаш. Крім того, до сузір'я Великої Ведмедиці відноситься ще близько двох десятків зірок. На малюнку ви повинні відобразити точне розташування зірок астеризма, решта ж - на ваш розсуд: чи будете ви з'єднувати зірки лініями, відобразіть Чи зоряні величини, покажете Чи на малюнку зоряні системи (такі, як Міцар і Алькор), прорісуете Чи пилові хмари, туманності , галактики і т.п. Власне, навіть ті зірки, які опиняться «всередині», теж є вашим особистим вибором. Однак, якщо ви вирішили вказати і інші зірки, що знаходяться за межами астеризма, ви повинні вказати їх точне розташування, а, можливо, й інші характеристики, якщо ви використовували їх при накресленні основних зірок.
6
Зрештою, ви повинні включити в малюнок астеризм сузір'я, але це зовсім не означає, що малюнок неодмінно повинен бути прив'язаний до контуру основних зірок. У Великої Ведмедиці ви можете вибрати, принаймні, з двох варіантів: де кінчик носа «ведмедиці» представлено Дубхе або зіркою Бенетнаш. Як не дивно, «ручку ковша» Ведмедиці прийнято зображати довгим хвостом, а між тим, ще півтора десятка зірок виявляються «неврахованими».
7
Втім, вони мають приблизно рівні Сонцю розміри, а тому видно неозброєним оком на території РФ лише зрідка і в певних географічних точках. Але це ж не означає, що вони не можуть бути включені в малюнок сузір'я! Вам варто просто запастися картою зоряного неба, де зображено набагато більше зірок, ніж можна розгледіти в північній півкулі.
8
Що ж стосується самого зображення сузір'я, то тут прийнято промальовувати тільки злегка розмитий контур фігури, так щоб ясний був сенс зображення. Зафарбовування фігури, промальовування деталей, навіть чіткий контур сузір'я сьогодні не прийняті: такого роду зображення сузір'їв - данина традиції Середніх віків.