Як відіпрати плями від дезодоранту.

В теплу пору року потовиділення посилюється, і будь-яка жінка, яка хоче відчувати себе в суспільстві впевнено, користується дезодорантами-антиперспірантами . Деякі дезодоранти абсолютно непомітні на шкірі і на тканини, а деякі залишають після висихання неприємні плями на одязі. Як вчинити, якщо на плаття, блузці або майці ви виявили білі плями від дезодоранту, які не виходить відіпрати простим пральним порошком?
Інструкція
1
Відмовтеся від сухих дезодорантів - користуйтеся дезодорантами у вигляді спреїв і кулькових аплікаторів. Вони більш щадне впливають і на шкіру, і на одяг.
2
Якщо плями на одязі свіжі, а не застарілі, видавіть сік з лимона і обробіть їм пляма. Застарілі плями не піддаються дії лимонного соку, і для них потрібен сильніший метод очищення.
3
Виверніть річ на виворітну сторону, змочіть в нашатирному спирті ватний тампон, а потім змочіть спиртом плями.
4
Користуйтеся нашатирним спиртом в добре провітрюваному приміщенні і не вдихайте його. Після висихання промийте річ теплою водою з милом і перевірте, чи зникло пляма. Якщо пляма не зникає, можете скористатися дорогим плямовивідником - такі засоби для виведення плям добре допомагають позбутися від самих різних плям, за умови, що ви прямуєте інструкції.
5
Якщо пляма не беруть ніякі засоби - скористайтеся найбільш радикальним методом, який може негативно впливати на тканину, але зате допоможе позбутися від плями. Концентрований засіб для миття посуду, що розчиняє жир (наприклад, Fairy) нанесіть на пляму.
6
Уважно слідкуйте за тим, як тканина і її колір реагують на побутову хімію - тримайте засіб на тканини не довше декількох секунд, після чого ретельно промийте річ під водою, потерши місце плями. Сліди від дезодоранту повинні зменшитися.
7
При необхідності повторіть обробку речі засобом для миття посуду, щоб остаточно позбутися плями.
Дезодоранти добре допомагають впоратися з потовиділенням, але деякі з них залишають плями на одязі. Для видалення білих і жовтих плям часом недостатньо простої прання, особливо якщо плями застарілі. Врятувати улюблену кофтинку можна кількома способами.
Інструкція
1
Допомогти у видаленні плям допоможе нашатирний спирт. Нанесіть його на виворітну сторону речі за допомогою ватного тампона. Через 1-2 години виперіть і ретельно прополощіть одяг. При роботі з нашатирем будьте обережні, так як різкий запах цього засобу може викликати запаморочення і навіть втрату свідомості. Відкрийте вікно, щоб швидше провітрити кімнату.
2
Вивести плями можна за допомогою дитячого, господарського чи гліцеринового мила. Змочіть річ теплою водою і ретельно натріть милом ті місця, які необхідно відіпрати. Зачекайте 30-40 хвилин, після чого потріть тканину руками. Далі можна прати річ як зазвичай.
3
Кілька ложок прального порошку змішайте з 1 ч.л. теплої води. Отриману кашку покладіть на тканину і залиште на 6-8 годин. Ретельно прополощіть одяг прохолодною водою і виперіть звичайним способом.
4
Якщо плями свіжі, то для їх усунення досить просто замочити річ в мильній воді. Налийте в таз трохи теплої води, додайте туди жменю прального порошку і розмішайте, до утворення піни. Помістіть в таз речі на 1-2 години, після чого виперіть їх. Користуйтеся порошком для ручного прання.
5
У боротьбі з плямами допоможуть відбілювачі. Про те, як правильно використовувати той чи інший відбілювач прочитайте на упаковці та чітко дотримуйтесь інструкції. Якщо річ кольорова, то купуйте спеціальні відбілювачі для кольорової білизни. Для білого одягу підійде будь відбілювач.
6
Очистіть одяг за допомогою спирту. Візьміть трохи чистого спирту або горілки і намочіть забруднені місця. Якщо плями свіжі, то досить почекати 5-10 хвилин, а якщо застарілі, то 1-3 години. Замість горілки можна використовувати оцтову кислоту.
7
Сліди від дезодоранту на міцних тканинах можна прибрати за допомогою засобу для миття посуду. Капніть на область пахв трохи засобу і почекайте 30-40 хвилин. Виперіть кофту теплою водою і сполосніть. Не користуйтеся цим способом, якщо річ з делікатною тонкої тканини.