Як плавно відпускати зчеплення. Як п равильне відрегулювати зчеплення на ваз 2106.

У процесі навчання водінню автомобіля найскладніше як для чоловіків, так і для жінок - навчитися плавно, акуратно відпускати зчеплення. Не у всіх виходить відразу навчитися робити це правильно. Тому не зайвим буде дізнатися парочку простих порад.
Інструкція
1
Вкрай важливо на перших порах навчитися відчувати автомобіль, а не просто на автоматі здійснювати якісь зазубрені дії руками і ногами. Зрозумівши це, ви незабаром навчитеся починати рух без ривків, плавно. Є одна вправа, виконуючи яке, ви зможете перевірити, наскільки плавно опускаєте зчеплення. Для його виконання вам потрібно наповнити пластиковий стаканчик водою. Безпосередньо за рівнем води, який залишиться після виконання вами вправ, і можна буде визначити ступінь плавності опускання вами зчеплення.
2
У деяких новачків у питанні вичавлювання зчеплення часом виникає помилкова думка про те, що п'ята повинна впиратися в підлогу. Насправді ж це не так. Вам потрібно вибрати таке положення, при якому п'ята у вас буде на вазі. Трохи зігніть ногу в коліні, працюйте ногою, а не ступень. Тобто натискайте на педаль зчеплення повністю на вазі, відпускайте до деякої точки, і тільки тоді ставте п'яту на підлогу. Подальша регулювання здійснюється ступень.
3
Власний хід зчеплення - близько 2-3 см щодо загального ходу педалі зчеплення. Ось чому водії зі стажем намагаються не вичавлювати педаль до кінця. Як правило, в автошколах спочатку вчать рушати і їздити без газу. Потім - вчитися здійснювати ці ж операції, але вже з газом. Завдяки цьому в підсумку можна навчитися відпускати зчеплення плавно, газуючи.
4
Найголовніше в процесі початку руху - відчути момент «схоплювання» зчеплення. Простежити візуально цей момент можна і по тахометрі. Після цього плавно натисніть педаль газу, машина рушить з місця, потім поступово відпускайте зчеплення. Більше тренуйтеся, з часом навчитеся все робити правильно. Досвід відіграє тут величезну роль. Не варто нервувати, інакше ваші дії будуть різкими, що ні додасть плавності ходу автомобіля.
Різке відпускання педалі зчеплення - найбільш поширена проблема освоєння азів водіння у новачків. Невміння плавно і акуратно рушати з місця притаманне не тільки дівчатам, але і молодим людям, вперше сів за кермо автомобіля.
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - вільний майданчик;
  • - стаканчик;
  • - вода.
Інструкція
1
Причинами різкого скидання педалі зчеплення, як правило, є «нерозуміння» автомобіля і зайве хвилювання. Якщо з останньою причиною все ясно, то перше необхідно пояснити. Щоб автомобіль не здавався незручним в управлінні і громіздким, його потрібно «відчути».
2
Існують практичні вправи на освоєння плавного вичавлювання і відпускання педалі. Для придбання перших навичок виберіть майданчик, вільну від машин і людей. Досить ділянки розміром 30Х30 м. Перегон машини до цієї площадки повинен здійснювати водій.
3
Перша вправа направлено на утримання обертів двигуна. Помістіть праву ногу над акселератором. Вичавіть педаль зчеплення і включіть першу передачу. Відпустіть ручку ручного гальма, продовжуючи тримати зчеплення вичавленим. Так ви підготували автомобіль до вправи.
4
Почніть відпускати педаль зчеплення дуже повільно, при цьому стежте за поведінкою автомобіля: двигун буде навантажувати, його обороти почнуть падати. Ваша ліва нога повинна запам'ятати це положення спрацьовування зчеплення.
5
Як тільки ви відчуєте, що мотор зреагував зниженням оборотів, припиніть в даній вправі відпускати зчеплення. Зробіть невелику затримку і вичавіть педаль, потім вимкніть передачу. Якщо двигун, зменшивши оберти, не заглох, мета вправи досягнута. Якщо ж заглох, виконайте вправу знову.
6
Наступна вправа направлено на плавність вичавлювання педалі. Для його проведення необхідно взяти пластиковий стаканчик, доверху наповнений водою. Суть цієї вправи полягає в тому, щоб судити про те, як плавно ви рушаєте з місця за рівнем води, що залишилася в склянці наприкінці вправи. Якщо стакан раніше повний, ви все зробили правильно. Якщо ж ні - вам необхідно попрактикуватися в попередній вправі.