Як співати в хорі.

Більшість людей набуває основи хорового співу ще на шкільних уроках музики. Але дійсно обдарованого викладача хорового мистецтва можна знайти не в будь-якому з навчальних закладів. До того ж бажання співати не завжди проявляється в підлітковому або дитячому віці. Усвідомлення цінності цього мистецтва приходить з роками. Однак і вони мають шанс навчитися співу і зайняти місце в хорі.
Вам знадобиться
  • - плеєр із записаною музикою
  • -Підручник сольфеджіо
  • - комп'ютер з Guitar Pro або Note Worthy Composer
  • - синтезатор або віртуальна фортепіанна клавіатура
  • - хоровий гурток
Інструкція
1
Визначте репертуар, якій ви хочете виконувати. Хорова музика може бути світською чи духовною. Якщо вам більше подобаються світські твори, відвідайте найближчий Будинок культури. Якщо ж вам до душі припадає духовна музика, зверніться в храм. Аматорські хори є в багатьох парафіях. Навіть якщо у вашій церкві немає такого колективу, вам підкажуть і пояснять, де він є.
2
Заняття, в будь-якому випадку, вимагають підготовки. Почніть з нот, особливо якщо ви ніколи їх не вивчали. Скачайте, наприклад, такі програми, як Guitar Pro або Note Worthy Composer. Вони дадуть уявлення про ази нотної грамоти. Чудово, якщо у вас вдома виявиться синтезатор або фортепіано.
3
Нотну грамоту почніть вивчати з тривалостей. Вивчіть, що таке половинка, чверть, ціла нота і пр., Як вони пишуться. Запам'ятайте нотні розміри і почитайте про те, яке значення має кожна цифра, яка написана на самому початку нотного рядка. Перегорніть підручник сольфеджіо, прохлопать або простукаєте кілька вправ.
4
Завчіть розташування нот в скрипковому ключі на нотному стані. Якщо ви є власником низького голосу, освойте також басовий ключ - є ймовірність, що ваші партії будуть писатися саме в ньому. За допомогою згаданих вище програм ви отримаєте уявлення про тональностях. Навчіться співвідносити певний звук з нотою. Знання гармонійних побудов значно прискорить і спростить навчання та спів у хорі. Вивчення нотної грамоти повинно проходити паралельно із заняттям співом. В окремих хорових колективах навчають також і сольфеджіо.
5
Намагайтеся більше співати для себе. Візьміть записи пісень, які вам добре знайомі, і підспівуйте виконавцям. Слухайте мелодію дуже уважно, вступайте в необхідному місці і закінчуйте співати одночасно зі співаком. Так ви швидше навчитеся співвідношенню свого голосу з голосами інших учасників хору.