Як підрізати кущі. в Яке сезон підрізають кущі бузку.

Чагарники - невід'ємний елемент садово-городніх ділянок. Вони поділяються на плодові чагарники і декоративні. Деякі недосвідчені садівники вважають, що головне - правильно посадити їх в досить просторі і удобрені ями, а обрізка і формування - справа другорядна. Але це помилкова думка. Будь кущ необхідно своєчасно підрізати.
Інструкція
1
Перше правило, що відноситься до всіх кущах без винятку: повністю видаліть старі, хворі та засохлі гілки. Потім приберіть «дзиги», тобто вертикально розташовані пагони всередині крони, а також гілки, що псують зовнішній вигляд куща (наприклад, розташовані явно невдало). Це краще робити навесні до моменту розпускання бруньок. Зрізи бажано замазати садовим варом. Якщо ви спізнилися - обрізання можна провести і на початку літа.
2
Тепер вирішите, який вид кущу ви хочете надати. Наприклад, у чорної смородини або агрусу бажано залишати не більше чотирьох потужних гілок 3-4-річного віку, не рахуючи молодої порослі. У малини, щорічно дає безліч нових пагонів, всі старі стебла, що дали урожай, або восени після збору ягід, або ранньою весною треба обов'язково вирізати (повністю, на рівні землі).
3
У декоративних чагарників, приріст яких утворюється з гілок по периметру крони (наприклад, таких, як бузок, японська айва, ірга і т.д.), підрізка повинна бути зведена до мінімуму. Її головна мета: підтримувати естетичний зовнішній вигляд куща. Тобто обмежтеся подрезкой деяких пагонів, явно виступаючих за спільні кордони.
4
У таких чагарників, як жасмин (чубушник), гортензія крупнолистная, мигдаль трилопатевої і т.д., цвітіння відбувається на пагонах минулого року. Тому відразу після цвітіння вам слід обрізати відцвілі гілки, до місця їх розгалуження з сильно розвиненим приростом (який і буде цвісти на наступний рік).
5
Чагарники, що дають щорічну кореневу поросль, необхідно регулярно проріджувати. Надмірне загущення не тільки погіршує їх зовнішній вигляд, але і знижує цвітіння на сильних пагонах (оскільки нові пагони забирають частину вологи і корисних речовин із ґрунту). Тому візьміть за правило: кожен рік вирізати один втечу з трьох. Обрізку треба робити якомога нижче, біля самої землі. Не лякайтеся, якщо після такої процедури кущ буде виглядати розрідженим. Дуже скоро підуть нові пагони.