Вибираємо туроператора: Як прийняти вірне рішення.

Людина, що бажає купити туристичну путівку, розраховує, що його відпочинок принесе йому масу хороших вражень. Зрозуміло, 100% гарантію ніхто не дасть, адже неможливо передбачити капризи погоди, наприклад. Але, віддаючи свої гроші, клієнт справедливо сподівається, що сервіс, який чекає його, відповідатиме обіцянкам туроператора. Інший раз відпочинок обертається гірким розчаруванням: рівень готелю куди нижче, їжа одноманітна, гіди - нечемні і байдужі до своїх підопічних.
Інструкція
1
Постарайтеся вибрати туроператора зі стажем. Адже якщо компанія займає свою нішу на ринку послуг вже багато років, та ще в умовах дуже жорсткої конкуренції, притаманної туристичному бізнесу, значить, це не яка-небудь сумнівна контора, а досвідчена, дорожить своєю репутацією організація.
2
Не пошкодуйте часу і сил, обов'язково наведіть довідки про туроператора, ознайомтеся з відгуками його клієнтів на різних сайтах. При цьому врахуйте, що догодити абсолютно всім неможливо, а смаки і звички у людей різні. Якщо основна маса відгуків буде більш-менш доброзичливою, нехай і з деякими претензіями, з вказівками на окремі недоліки, на невелику кількість різко негативних коментарів можна навіть не звертати уваги. Якщо ж значна більшість відгуків належить незадоволеним клієнтам, ось тут вже якраз задуматися: «Не пускають Чи іншого туроператора?»
3
Постарайтеся дізнатися, чи не був в числі клієнтів цього туроператора ваш родич, знайомий, товариш по службі. Якщо ви знайдете таку людину, попросіть його дати вам детальну інформацію, що стосується буквально всіх сторін його відпочинку. Тобто, починаючи з моменту його зустрічі приймаючою стороною в аеропорту прильоту, закінчуючи доставкою в той же аеропорт для повернення в Росію. Зробіть висновок, у якому ступені реальний рівень сервісу відповідав тому, який був обіцяний клієнту туроператором.
4
Спілкуючись з представниками туроператора, не соромтеся задавати питання, уточнювати ті чи інші деталі. Заодно звертайте увагу на те, наскільки ввічливо з вами розмовляли, як швидко надавали необхідну інформацію і т.д. Це також може свідчити про професіоналізм співробітників даної організації.
5
Дізнайтеся, чи є у туроператора почесні грамоти, дипломи. Їх наявність говорить на його користь.
6
Ознайомтеся з документами туроператора: ліцензіями, сертифікатами і т.п. Пам'ятайте, що вам зобов'язані їх показати на вашу вимогу. Зверніть увагу на термін дії ліцензії, на найменування організації (воно має збігатися з тим, яке зазначено в договорі). При укладанні документа обов'язково читайте всі умови, приділіть особливу увагу інформації про відпочинок, умови страхування, обов'язки сторін.