Як очистити смолу. очистити тканину від смоли.

Прогулянка по лісі, поїздка на дачу або туристичний похід можуть стати відмінним відпочинком і захоплюючим пригодою, але досить часто, повернувшись додому після таких поїздок, мандрівник виявляє на своєму одязі плями від смоли, які нічим не вдається відіпрати. Багато вирішують змиритися з плямами і перестають носити улюблену річ в повсякденному житті, не знаючи про те, що тканину можна очистити від смоли, використовуючи доступні домашні засоби.
Інструкція
1
Для очищення одягу від смоли використовуйте очищений скипидар. Так як одяг сьогодні роблять з самих різних синтетичних матеріалів, перевірте стійкість тканини до скипидару, завдавши його на непомітний ділянку забрудненого фрагмента тканини. Якщо тканина не псується від дії скипидару, можете сміливо очищати смолу .
2
Змочіть водою тканину навколо плями, щоб скипидар НЕ розтікся за його межі. Якщо пляма свіже, відразу обробіть його скипидаром, а якщо застаріле - попередньо змастіть його вершковим маслом і залиште на кілька годин. Масло можна акуратно зняти тупим боком ножа, після чого точно так же почистити залишки плями скипидаром.
3
Очищаючи смолу , пам'ятайте, що таке пляма не можна терти. Змочіть в скипидарі ватний тампон і починайте змочувати пляма тампонів, рухаючись від країв до центру, а не навпаки. Після того, як пляма зникне, ретельно очистіть тканину водою, використовуючи губку.
4
Промийте тканину, щоб усунути всі сліди скипидару - залишившись на тканини, він може створити нове пляма. Після остаточного полоскання повісьте річ сушитися.
5
Також пляма від смоли можна залити сумішшю скипидару і спирту, узятих в рівній пропорції, накласти на змочене пляма промокальний папір і пропрасувати пляму через неї праскою.
6
При очищенні вовняних речей змочіть шматок щільної тканини в очищеному скипидарі і обробіть пляма. Якщо річ світла - не використовуйте скипидар. Замість нього обробіть пляма мильним спиртом.
7
Очищаючи тканини, захищайте руки кремом і господарськими рукавичками - скипидар токсичний. Також він має різкий неприємний запах, тому працюйте тільки в добре провітрюваному приміщенні, в якому немає джерел загоряння.