Як підготувати газон до літа.

Часи, коли дачник намагався засадити кожен вільний клаптик землі на своїй ділянці овочевими культурами або квітами, залишилися в минулому. Зараз садівники вважають звичайною справою, якщо на дачі є газон. Він радує око, приносить естетичне задоволення, зрештою, гармонійно вписується в зону відпочинку. Однак щоб спочатку влаштувати гарний газон, а потім підтримувати його в хорошому стані, треба докласти чималих зусиль.
Інструкція
1
В самому кінці зими або на початку весни, коли вже очевидно, що більше сильних снігопадів не буде і ось-ось почнеться танення снігу, їдьте на свою дачну ділянку. Озбройтеся лопатою-скребком і постарайтеся більш-менш рівномірно розподілити сніг по всій площі садового ділянки, де розташований ваш газон. Бо якщо десь буде замет, то там при таненні утворюється набагато більше води, і цей шматок газону виявиться надто зволоженим. А це небажано для деяких рослин, навіть газонних.
2
Коли сніг повністю розтане, а земля трохи підсохне, обов'язково підгодуйте газонний ділянку комплексним добривом, що містить азот. Найкраще в рідкому вигляді. Аміачні добрива необхідні для того, щоб відновити продуктивні сили ґрунту, підживити її мікроелементами після зими.
3
Ще через деякий час, коли земля перестане бути в'язкою, візьміть граблі (краще віялові) і ретельно очистіть газонний ділянку від минулорічної палої листя і утворилася сухої трави, а також сміття. Якщо цього не зробити, трава на газоні виросте гірше, та і його зовнішній вигляд буде вельми далеким від досконалості.
4
Уважно огляньте весь газонний ділянку. Ви напевно виявите місця, де дернової шар виявився зіпсований. Тобто влітку на суцільному трав'яному килимі утворюються як би лисини. До настання літа це потрібно виправити. Покладіть на ці місця трохи пухкої землі, злегка ущільніть і посійте насіння. Якщо день похмурий, прохолодний - можна полити ці місця відразу ж. Якщо сонячний, теплий - дочекайтеся вечора і тільки тоді полийте. Для поливу краще використовуйте відстояну воду, в неї можете додати комплексне добриво. Як правило, така «реставрація» дає цілком задовільні результати, газон буде відновлений.