Як провести суботник.

Для того щоб провести суботник, важливо не тільки запросити добровольців, а й приготувати інструмент та витратні матеріали, попередити компетентні органи та організувати вивезення сміття.
Інструкція
1
Узгодьте проведення суботника з організацією, в адміністративному підпорядкуванні якої полягає передбачуваний об'єкт прибирання. Якщо ви хочете очистити прилеглу до будинку територію, зверніться до старшого по під'їзду, ця людина підкаже, з ким погоджувати питання.
2
Складіть список того, що вам знадобиться під час прибирання. Перелік залежить від того, де саме буде проведено суботник - на прилеглих до будинку територіях, в будівлі школи або в її дворі, на дитячому майданчику. Окрім прибирання ви можете здійснити і фарбувальні роботи металевих конструкцій, качель, пісочниць або посадити дерева. У кожному разі вам знадобляться садові рукавички, сміттєві пакети, граблі та миючі засоби. Придбайте всі необхідні предмети за кількістю учасників.
3
Попередьте всіх потенційних учасників суботника про місце і час збору. Попросіть прийти в одязі, відповідної погодних умов і мети проведення заходу.
4
Виберіть компанію, яка надає послуги з вивезення сміття. Замовте контейнер на день проведення суботника. Пам'ятайте, що будівельне сміття і опале торішнє листя в масовому порядку заборонено поміщати в звичайні контейнери для побутових відходів.
5
Почніть суботник з очищення території. Зберіть сміття. Щоб робота була більш продуктивною, розділіть учасників на групи, одна частина нехай згрібає опале листя, інша - збирати її в пакети, а третя виносити або вивозити на візках до контейнерів.
6
Вимийте поверхні і конструкції на очищаемом ділянці. Якщо ви здійснюєте прибирання на відкритому повітрі, досить очистки водою, в будівлі використовуйте миючі засоби для вікон, підлоги, меблів. Зачекайте, поки все висохне.
7
Окрасьте конструкції і деталі майданчиків. Для цього також краще розділити групу учасників на частини. Так робота піде швидше, і можна буде суміщати одночасне нанесення декількох кольорів без зміни кистей і банок.
8
Організуйте музичний супровід робіт, щоб справа спорилося.