Як знайти час, знаючи відстань.

Навики визначення часу, який знадобиться тілу на подолання відстані, можуть стати у пригоді не тільки на шкільних уроках фізики та алгебри. Подібні знання з користю можна використати і на практиці.
Інструкція
1
Припустимо, потрібно дізнатися точний час, потрібний на подолання відстані на автомобілі в 1000 кілометрів. Отримати відповідь на це питання можна кількома способами, так як найбільш зручний метод знаходження часу може змінюватися в залежності від вихідних умов задачі.
2
Перший спосіб. Скористайтеся формулою S = Vt, де S - відстань (вимірюється в кілометрах), V - швидкість (вимірюється в кілометрах в годину), t - час (вимірюється в годинах). У разі якщо S дано в кілометрах, а V в метрах в секунду, то відстань S переведіть в метри, щоб зрівняти величини.
3
Тепер, щоб обчислити час з вихідної формули S = Vt, застосуйте правило знаходження невідомого множника: «Щоб знайти невідомий множник, потрібно твір розділити на відомий множник». Таким чином, t = S/V. Якщо швидкість руху автомобіля відома (нехай V = 50 км/ч), то в отриману формулу підставте вихідні значення. Вийде: t = 1000 км/50 км/ч, t = 20 год.
4
Другий спосіб (використовується в задачах, де відсутня швидкість, але відомо прискорення). Скористайтеся формулою S = (at ^ 2)/2, де S - відстань (вимірюється в кілометрах), a - прискорення (вимірюється в метрах в секунду), t ^ 2 - час в квадраті. Щоб обчислити час в квадраті, помножене на прискорення, застосуйте правило знаходження невідомого діленого: «Щоб знайти невідоме ділене, потрібно приватне помножити на дільник». Таким чином, at ^ 2 = 2S, t ^ 2 = 2S/a (правило знаходження невідомого множника), t = корінь квадратний з (2S/a).
5
Далі необхідно зрівняти величини. Так як a (прискорення) дано нам в м/c, то S (відстань) переведіть в метри: 1000 км = 1000000 м. Якщо прискорення відомо (нехай 2 м/с), то в отриману формулу підставте вихідні значення. Вийде: t = корінь квадратний з 2000000 м/2 м/c, t = 1000 c. Переведіть отриманий час в години: t = 16,7 ч.