Як з листівок зробити шкатулку. поробки зі старих листівок.

У багатьох будинках є старі вітальні листівки, з якими пов'язані приємні святкові спогади. Якщо їх накопичилося занадто багато, не обов'язково викидати барвисті картинки - вони послужать матеріалом для оригінальної падлюка. Спробуйте зробити з листівок шкатулку. Вона стане не просто симпатичною дрібничкою, а сховищем різних корисних дрібниць.
Вам знадобиться
 • - листівки;
 • - ножиці;
 • - олівець;
 • - лінійка;
 • - картон;
 • - скотч;
 • - клей ПВА (полівінілацетат);
 • - голка;
 • - бавовняні нитки;
 • - гудзик або кольоровий картон;
 • - декоративна тасьма;
 • - додаткові елементи декору (фольга, мішура, вата, конфетті, клапті та інше).
Інструкція
1
Намалюйте на картоні дно майбутньої шкатулки - шестикутну фігуру. Обклейте її з обох сторін листівками.
2
Приготуйте внутрішні стінки виробу - 12 листівок однакового розміру. Відміряйте і зріжте з кожного третю честь по поперечної лінії.
3
Склейте картки попарно лицьовими сторонами верх. Ширина кожної деталі повинна дорівнювати стороні шестикутника-основи.
4
Відступите на 1,5 см від краю кожної заготовки і виконайте по периметру акуратні проколи тонкою голкою. Отвори повинні розташовуватися по прямій лінії, на однаковій відстані один від одного.
5
Всуньте в голку міцну бавовняну нитку і закріпіть вузол на дні шкатулки. Щоб він не прослизнув через пророблені проколи, закріпіть його шматком прозорого скотча.
6
Покладіть денце на стіл і прикладіть укорочену здвоєну листівку до однієї з сторін шестикутника. З'єднайте кромки деталей.
7
Приставте поруч другу стінку шкатулки і пришити її за образом першої. Коли все парні картки будуть прикріплені до дна, зшийте їх між собою. У вас вийде коробочка - остов вироби.
8
Приступайте до виготовлення лицьової частини поробки. Її зовнішні стінки будуть декоративними, дутими. Щоб досягти такого ефекту, візьміть 6 цілих листівок прямокутної форми і пришити їх до готового каркасу.
9
Дійте в такій послідовності: листівка повертається у наявності; її нижній край з'єднується з нижньою крайкою денця, а верхній - з верхом однієї з сторін коробочки. Таким чином у вас сформується основна частина паперової шкатулки з отворами з боків.
10
Викроїте і склейте з картону та листівок кришку, потім пришити її до верху шкатулки. Тепер вам необхідно закрити боки вироби, щоб надати йому завершеність. Можна вирізати і пришити на них деталі у формі пелюсток з листівок, дизайнерського паперу або яскравих клаптів. Цікаво буде виглядати і шкатулка з незаклеєними краями. Просто заткніть отвори ватою з блискітками і конфетті, листами фольги або ялинкової мішурою.
11
Зробіть останній штрих - закріпіть на кришці готового виробу ручку з крупної гудзики з ніжкою або смужки кольорового картону.
Зверніть увагу
Для виготовлення шкатулки з листівок використовуйте тільки матеріал однієї товщини. Інакше робота над виробом ускладниться, і саморобка буде виглядати неакуратно.
Корисна порада
При бажанні шви можна обклеїти декоративної тасьмою.