Як відновити трудовий стаж. чи варто вказувати в резюме весь трудовий стаж.

Трудовий стаж фіксується в трудовій книжці, яка є основним документом, що пред'являються при працевлаштуванні. Якщо ж даний документ втрачено, стаж доведеться відновлювати. Зробити це досить просто, якщо є архівні дані.
Вам знадобиться
  • - довідка з архіву;
  • - довідка з підприємства;
  • - довідка з Пенсійного фонду;
  • - заява до суду;
  • - документальне підтвердження періодів роботи.
Інструкція
1
Якщо ви втратили трудову книжку і вам необхідно відновити трудовий стаж, зверніться в усі підприємства, на яких ви колись працювали. Уповноважений представник відділу кадрів передає папку з документами всіх співробітників в архів протягом 1 року з моменту звільнення. Якщо ви звільнилися досить давно, звертайтеся до архіву.
2
Зробіть запит, пред'явіть паспорт. Вам видадуть довідку, що підтверджує всі періоди вашої роботи на підприємстві. На підставі цієї довідки ви можете відновити трудову книжку, звернувшись до нового роботодавця із заявою про втрату, або підтвердити трудовий стаж у Пенсійному фонді РФ, якщо ви вже оформляєте пенсію.
3
Значно важче буде відновити трудовий стаж при втраті трудової книжки, якщо підприємство, на якому ви працювали, розформовано, а архівні дані не збереглися по причині необережного зберігання або непередбачених ситуацій - пожежі, повені тощо.
4
В цій ситуації відновити стаж можна в судовому порядку. Зверніться до арбітражного суду з позовною заявою, пред'явіть паспорт і всі документальні підтвердження того, що ви в певний період часу працювали на тому чи іншому підприємстві.
5
В якості доказової бази ви можете використовувати будь-які відомості, які побічно будуть вказувати на те, що ви дійсно працювали. Це можуть бути трудові договори, другі примірники яких завжди зберігаються у співробітників, фінансові документи, що підтверджують виплату заробітної плати, профспілкові квитки, членські книжки, показання свідків і товаришів по службі.
6
На підставі постанови суду вам відновлять весь трудовий стаж, який ви зуміли підтвердити.
7
При втраченому стажі після 1996 року вам не потрібно звертатися в суд або отримувати відомості про архівні записах. Зверніться до територіального органу Федеральної податкової служби, де є відомості персоніфікованого податкового обліку, що підтверджує ваші відрахування ПДФО з кожного підприємства, на якому ви коли-небудь працювали.
У трудовій книжці вказано весь стаж, дата прийняття і звільнення з кожного підприємства. Відновлювати стаж необхідно при оформленні трудової пенсії або при працевлаштуванні на нове підприємство, якщо трудова книжка втрачена.
Вам знадобиться
  • - архівні довідки;
  • - заява до суду;
  • - документи, що підтверджують стаж;
  • - показання свідків.
Інструкція
1
Відновити трудовий стаж при втраті трудової книжки можна, документально його підтвердивши. Для цього доведеться зібрати довідки про періоди роботи з усіх підприємств, на яких ви колись трудилися. Зверніться в архів, куди передають справи всіх звільнених з підприємства співробітників протягом одного року. Якщо один рік після вашого звільнення не пройшов, і інспектор відділу кадрів не встиг оформити і передати справу в архів, ви можете отримати довідку безпосередньо у відділі кадрів. Новий роботодавець оформить вам дублікат трудової книжки і внесе в нього всі відомості, що підтверджують ваш стаж. Вони необхідні для нарахування соціальних допомог.
2
Якщо ви звернулися для оформлення трудової пенсії, і вам необхідно підтвердити стаж, не зазначений у трудовій книжці, ви також можете звернутися до архіву підприємства, на якому працювали, і отримати виписки, що підтверджують періоди вашої трудової діяльності.
3
Значно важче буде відновити трудовий стаж, якщо архівні відомості втрачені при надзвичайних обставинах, наприклад, при пожежі, повені або неналежному зберіганні документів. В цьому випадку для відновлення стажу зверніться з позовною заявою до арбітражного суду.
4
Пред'явіть документальні підтвердження всіх періодів роботи на кожному підприємстві. Це можуть бути показання свідків, товаришів по службі, трудові договори, фінансові документи, що підтверджують перерахування заробітної плати, будь-які інші документи, що побічно підтверджують, що ви працювали на тому чи іншому підприємстві.
5
Підтверджувати стаж потрібно тільки до 1996 року. Бо саме в цьому році почав діяти єдиний персоніфікований облік, і роботодавці стали відраховувати внески до Пенсійного фонду РФ. Тому стаж з 1996 року легко підтвердити, отримавши довідку про відрахування страхових внесків.