Як витягнути стрілу.

Захоплення історичною реконструкцією призвело до того, що з'явилися і травми, які сучасні хірурги вважали пережитком минулого. Пацієнту, пораненому стрілою, вже ніхто не дивується. Під час реконструкцій великих битв по сусідству з полем битви зазвичай чергує швидка допомога. Але рану стрілою або мечем людина може отримати і там, де поблизу не виявиться лікаря.
Вам знадобиться
 • - знеболююче;
 • - антисептик;
 • - перев'язувальний матеріал;
 • - кусачки;
 • - щипці;
 • - гострий ніж;
 • - перекис водню;
 • - спирт;
 • - поліетиленова плівка;
 • - пластир.
Інструкція
1
Огляньте пораненого. Бажано якомога швидше доставити його до лікаря. При відсутності такої можливості оцініть ситуацію і подумайте, чи зможете ви надати допомогу самостійно. Це можна, якщо травма не є порожнинної. Наприклад, стріла потрапила в плече, сідницю або інші м'які тканини.
2
Визначте тип стріли. Якщо це сталося під час гри, неважко буде знайти господаря і запитати, який у його стріли наконечник. Вони бувають двох видів - гладкі і з зазублинами. Зазубрені були винайдені якраз для того, щоб стрілу було важче витягнути. Гладку стрілу дістаньте з рани плавним рухом, зворотним її ходу. Слід уникати ривків, які можуть завдати додаткових травм.
3
Обробіть рану перекисом водню або хлоргексидином. Накладіть стерильну пов'язку. Навіть якщо ви маєте навички надання першої допомоги і якісно зробили операцію, відправте пораненого до лікаря. Не виключено, що йому потрібно протиправцева обробка чи інші ін'єкції.
4
При наскрізному пораненні м'яких тканин (коли стріла з гладким наконечником пройшла навиліт) поступите таким чином. Якщо наконечник вийшов назовні повністю, відкусите його кусачками. Древко дістаньте рухом, зворотним ходу стріли.
5
Якщо наконечник вийшов не повністю, кусачками відкусите оперення стріли. Протріть спиртом залишилася зовні частина древка. Зачепивши щипцями наконечник, витягніть стрілу назовні по ходу її руху. Рану обробіть антисептиком і перев'яжіть.
6
У випадку, коли наконечник з зазублинами, що перешкоджають зворотному ходу, увійшов не надто глибоко, відкусите кусачками оперення стріли. Продезінфікуйте древко спиртом. Обережно нахиліть стрілу так, щоб наконечник її знаходився можливо ближче до поверхні тіла пораненого. При цьому на шляху стріли не повинно знаходитися кісток, сухожиль і великих кровоносних судин. Тримаючись за древко, просуньте стрілу у напрямку її ходу, щоб вона досягла поверхні шкіри і вийшла назовні. Якщо при протикає шкіри виникнуть труднощі, можна зробити надріз стерилізованим ножем або ланцетом. Коли кінець стріли виявиться зовні, зачепите його щипцями і витягніть. Обробіть рану і подбайте про те, щоб доставити потерпілого до лікаря.
Зверніть увагу
У разі виникнення сильної кровотечі рекомендується застосовувати розчин хлористого кальцію всередину. Накласти джгут вище рани. У всіх інших випадках ураження стрілою необхідне втручання хірурга і застосування спеціальних інструментів. В епоху Середньовіччя рани, нанесеними стрілами, нерідко були смертельними. При цьому потерпілий гинув частіше за все не від самої рани, а від зараження крові або від больового шоку. Навіть дуже захоплений історичною реконструкцією людина навряд чи захоче випробувати на собі методи середньовічної медицини. Тому у вашій похідній аптечці повинні завжди бути антисептичні і знеболюючі засоби.
Корисна порада
Щоб не виникало подібних нештатних ситуацій, використовуйте під час ігор і битв гуманізувати зброю.
Жорсткий диск - один з найбільш уразливих елементів персонального комп'ютера. При заміні цього пристрою необхідно бути вкрай акуратним. Крім того, важливо правильно вибрати новий вінчестер.
Вам знадобиться
 • набір викруток.
Інструкція
1
Від'єднайте кабель блоку живлення від мобільного комп'ютера. Вимкніть ноутбук. Переверніть пристрій і вийміть акумуляторну батарею. Вивчіть попередньо тип кріплення цього елемента живлення.
2
Викриття потрібні шурупи, притримують АКБ. У сучасних ноутбуках використовуються спеціальні засувки. Відсуньте всі доступні регулятори в положення Open. Найчастіше засувки позначені спеціальними знаками у вигляді відкритого замка.
3
Вийміть батарею з корпусу мобільного комп'ютера. Знайдіть відсік, призначений для зберігання розміщення диска. Викриття шурупи і відкрийте кришку цього відділення.
4
Тепер витягніть гвинти, що притримують каретку жорсткого диска. Акуратно відсуньте вінчестер, відокремивши його від конекторів. Витягніть жорсткий диск з корпусу. Вивчіть інтерфейси пристрою.
5
Якщо ви побачили багато окремих пинов, значить даний жорсткий диск має інтерфейс IDE. SATA-вінчестери наділені двома плоскими коннекторами. Придбайте обладнання потрібного формату.
6
Пам'ятайте про те, що для мобільних комп'ютерів необхідно використовувати жорсткі диски з форм-фактором 2.5 дюйма. Після придбання нового вінчестера закріпіть пристрій в каретці, використовуючи збережені гвинти.
7
Встановіть жорсткий диск у відсік мобільного комп'ютера. Підключіть обладнання до коннекторам, зсунувши його в потрібному напрямку. Вкрутіть контрольні гвинти, які допоможуть запобігти відключення жорсткого диска під час використання ноутбука.
8
Закрийте кришку відсіку. Закріпіть її шурупами. Увімкніть мобільний комп'ютер і відкрийте меню BIOS. Переконайтеся в тому, що новий жорсткий диск визначився і доступний до використання. Приступите до установки операційної системи на новий накопичувач. Обов'язково відформатуйте новий вінчестер перед використанням.