Як не захворіти на ранніх термінах вагітності.

Слабкий імунітет, синдром хронічної втоми, затримка в розвитку, а то і загибель плода - це можливі наслідки грипу, перенесеного вагітною жінкою. У перші три-шість тижнів після зачаття дитина особливо вразливий, тому майбутня мама повинна ретельно стежити за своїм здоров'ям.
Інструкція
1
На ранніх термінах вагітність практично непомітна. Про це знає лише сама жінка і ті, кому вона вирішила сказати. Тим не менш, хоча ви можете навіть не відчувати, що в вас розвивається нове життя, вам доведеться відповідати вже за двох.
2
В ідеалі, посилено піклуватися про своє здоров'я жінка повинна ще на стадії планування дитини. Зміцнюйте імунітет. В цей час ви можете приймати будь-які вітамінні комплекси, які вам підходять. Якщо ж вагітність вже наступила, вибір засобів обмежений. Включіть у свій раціон соки, свіжі овочі та фрукти. Корисні вам будуть журавлина, брусниця, квашена капуста, горіхи.
3
Імунна система напряму залежить від стану органів травлення. Якщо у вас проблеми зі шлунком, не чекайте міцного здоров'я. На ранньому терміні вагітності можете приймати пробіотики «Лактобактерин», «Біфідумбактерин», «СУБТ». Корисні будуть також кефір і йогурт.
4
Уникайте місць людських скупчень. Обмежте відвідування концертів, театрів. Захотіли зустрітися з друзями - не йдіть в кафе, а організуйте зустріч будинку. Якщо у вас немає особистого транспорту, спробуйте домовитися з начальником по можливості зрушити вам робочий графік таким чином, щоб вам не доводилося їздити в метро в години пік.
5
Намагайтеся якомога більше відпочивати і щодня гуляйте по дві-три години. Неодмінно спите хоча б по вісім годин на день. Регулярно провітрюйте квартиру, не влаштовуючи при цьому протягів.
6
Попросіть близьких людей зробити щеплення за місяць до передбачуваного початку епідемії грипу. Якщо хтось із домашніх все ж захворів, він повинен бути ізольований. Майбутня мама може покапать для профілактики «Інтерферон».
7
Не займайтеся самолікуванням, навіть якщо ви підхопили банальну застуду. Обов'язково звертайтеся до лікаря, який призначить вам необхідні препарати, враховуючи ваше становище.