Як обробляти рану йодом.

5% спиртовий розчин йоду - це дезінфікуючий, протизапальну і ранозагоювальну засіб, який застосовується для обробки невеликих саден, порізів та локальної обробки навколо глибоких кровоточивих ран.
Вам знадобиться
  • - йод;
  • - ватяна паличка;
  • - марлевий тампон.
Інструкція
1
Якщо ви порізалися, поранилися або з'явилася садно на шкірі, йод - це ідеальний засіб, яке допоможе уникнути занесення інфекції, запобіжить запалення і посприяє швидкому загоєнню невеликої ранки або садна.
2
При порізі або невеликий рані на пальцях, просто полийте йодом пошкоджені місця. Якщо ж розмір садна або подряпини досить великий, використовуйте для обробки ватяну паличку, марлеву серветку або ватний диск. Йод є незамінним засобом для обробки ран при саднах у дітей старше трьох років. Якщо ваш дитина впала з велосипеда на жорсткий асфальт і шкіра пошкоджена лише поверхово, обробіть її йодом. Увечері після водних процедур повторіть обробку. Це допоможе дуже швидко загоїти рани й запобіжить нагноєння.
3
При відкритих кровоточивих ранах обробку йодом можна проводити тільки навколо, щоб максимально скоротити кількість бактерій і можливість занесення інфекції. Внутрішню поверхню рани промийте перекисом водню або хлоргексидином. Якщо ви обробите відкриту поверхню глибокої рани йодом, це призведе до опіку, і загоєння проходитиме значно повільніше.
4
Перед обробкою ран на волосистих поверхнях, наприклад на голові, коротко зріжте волосся, обробіть навколо рани йодом на відстані 3 см. Якщо відбулося поверхневе пошкодження шкіри, ретельно припечіть садно йодом. При глибокому пораненні обробку відкритою поверхні рани проводити не можна.
5
Плюси обробки ран і саден йодом полягають в тому, що засіб надає не тільки знезаражує, але і рассасивающій ефект, але існують і мінуси. Деякі люди не переносять йод, з'являються ознаки алергії. Йодом не можна обробляти глибокі рани, діабетичні виразки, а також його використання протипоказане при нирковій недостатності, порушеннях щитовидної залози.