Як очистити свічки. Як чистий автомобільні свічки.

Якщо ви очистите старі свічки запалювання після того, як їх зняли й замінили новими, в майбутньому вони будуть вам корисні. Зняти зі свічок нагар, що утворився через горючої суміші, можна самостійно.
Вам знадобиться
  • Засіб, бензин, щітка, ємність, піскоструйний апарат, ацетон, ганчірочка, кола.
Інструкція
1
Перевірте, чи немає на корпусі свічок механічних пошкоджень. Огляньте теплової конус і електроди.
2
Візьміть засіб побутової хімії у вигляді гелю для очищення іржі, вапняного нальоту і старих плям. Налийте його в невелику ємність шаром на товщину одного пальця. Помістіть свічки в посуд на 30 хвилин.
3
Очистіть свічки від нагару за допомогою старої зубної щітки під теплою проточною водою. Ви побачите, що забруднення будуть легко видалятися.
4
Спробуйте зняти кіптява зі свічки за допомогою бензину. Занурте деталь в рідину і акуратно потріть металевою щіткою.
5
Використовуйте піскоструйний апарат для очищення свічок, якщо вмієте користуватися цим пристосуванням. При очищенні таким старим, але ефективним методом, періодично акуратно повертайте свічку, щоб були оброблені всі її боку. Для отримання найкращого результату попередньо розігніть бічні електроди, очистіть, а потім зігніть їх. Врахуйте, що даний спосіб підходить для одноелектродні свічок.
6
Прочистіть форсунки ультразвуком. Промийте їх, використовуючи миючий засіб та ультразвук.
7
Купуйте рідину для очищення інжектора і помістіть свічки на 24 години в засіб. Пройдіться по поверхні щіткою.
8
Змочіть невеликий шматок тканини в ацетоні і протріть свічки. При сильних забрудненнях можна використовувати щітку.
9
Видаліть червоний наліт на свічках, що утворився від обложеного на ізоляторі заліза, за допомогою ортофосфорної кислоти. Вона входить до складу деяких газованих напоїв, наприклад, коли або спрайту. Замочіть деталь в рідині на 12 годин, потім промийте і почистіть щіткою.
10
Просушите свічки природним шляхом або над конфоркою газової плити. Будьте обережні і не тримайте свічки дуже близько до відкритого вогню.
11
Продуйте свічку стисненим повітрям. Так ви гарненько висушіть деталь.
Корисна порада
Намагайтеся купувати якісні свічки, заправляти автомобіль хорошим бензином і частіше міняти паливний фільтр.
Термін служби одного комплекту свічок запалювання автомобіля завжди обмежений. У середньому ресурсу свічок вистачає на 25-35 тис. Км (конкретні числа залежать від виробника). Але свічки можуть перестати видавати іскру і раніше кінця свого терміну служби. Це трапляється через нагару, який на них утворюється. Тому періодично свічки запалювання необхідно очищати.
Вам знадобиться
  • Свічкова ключ, викрутка, ганчірка, щітка з тонкого сталевого дроту, фосфорна кислота («Перетворювач іржі»).
Інструкція
1
Викриття свічку запалювання за допомогою свічкового ключа і викрутки.
2
Видаліть верхній шар нагару зі свічки за допомогою сухої ганчірки.
3
У невелику ємність (наприклад, в стакан) налийте фосфорної кислоти і опустіть туди свічку, розташувавши її вертикально. При цьому в кислоті повинні бути лише контакти і різьблення.
4
Потримайте свічку в розчині 20-30 хвилин і дістаньте її звідти.
5
Знову протріть свічку за допомогою чистої сухої ганчірки, ретельно видаливши всі залишки кислоти. З різьблення кислоту краще прибирати, використовуючи ганчірку, накручену на який-небудь гострий предмет (наприклад, на ніж). Контакти свічки можна чистити, обернувши ганчіркою який-небудь плоский предмет (наприклад, щуп). При чищенні, головне, діяти акуратно, щоб не пошкодити різьблення і не порушити зазор контактів.
Корисна порада
Якщо нагару на свічці не дуже багато, то можна обійтися ганчіркою або щіткою (капроновою або із сталевої тонкого дроту) .При роботі з фосфорною кислотою слід дотримуватися правил техніки безпеки. Навіть ця слабка кислота здатна залишити на шкірі опіки. Крім цього, фосфорна кислота вельми легко і бурхливо вступає в реакцію з бензіном.Еслі на свічці присутній вже досить сильний нагар (горбик на контактах), то його акуратно спилюють нульовим напільніком.Еслі після чищення свічок запалювання автомобіль так і не завівся, то слід спробувати виставити зазор між контактами.