Як намалювати шию. Як малювати обличчя і шию.

Малюючи портрет, художник конструктивно вибудовує площині, що утворюють об'ємні форми людської голови і шиї. Без побудови першою не можливо абсолютне розуміння формоутворення другий, т.к. зв'язок шиї з нижньою щелепою і підборіддям очевидна і нерозривний.
Вам знадобиться
  • - ватман
  • - олівець
  • - ластик
Інструкція
1
Детально познайомтесь з кріпленням голови до шиї. Шия є самою рухомою частиною хребетного стовпа і складається з семи хребців. З них художника найбільше цікавлять перший - атлант, «що тримає» голову, який візуально не помітний, і останній - найбільш виступаючий. Його можна прощупати у себе в тому місці, де шия з'єднується з плечовим поясом.
2
Пам'ятайте також про те, що шийний відділ хребта направляється вперед і вгору, утворюючи таким чином вигин. Тому не варто зображувати шию абсолютно вертикально. Вся конструкція покрита не одним шаром м'язів. Всього налічується близько 20 цих шийних м'язів, але удостоїти увагою досить лише дві з них. В освіті шийної пластичної форми головну роль відіграють Ключина-грудинно-сосцевидние і трапецієподібні м'язи. Ключина-грудинно-соскоподібного м'яза мають уплощенную форму. Її добре видно під шкірою на шиї. Коли людина повертає голову в сторони, цей м'яз додає пластику і виразність шиї. Трапециевидная - це велика і добре видима м'яз, що утворює задню поверхню шиї і водночас ставиться до поверхневих спинним м'язам. У підстави шиї, між Ключина-грудинно-соскоподібного м'яза розташована добре видніється яремна ямка, від якої спрямовані в сторони ключиці. Яремна ярка добре допомагає в пошуку пропорційних співвідношень різних частин голови і самої шиї.
3
Інші м'язи на початковому етапі не розглядайте. Зараз вони вас тільки заплутають, так що під час роботи ви можете непомітно для самого себе зайнятися деталізацією і копіюванням, забувши взагалі про загальну форму шиї. Просто постарайтеся засвоїти, що під час малювання шиї необхідно враховувати саме ці 2 м'язи, згадані вище. Далі потрібно буде знайти для них місце і вибудувати їх обсяг.
4
Не старайтесь просто домалювати голову до шиї, а кріпите її до циліндра шиї. Ключина-грудинно-соскоподібного м'яза додадуть циліндру пластику, матеріальність, напруга, а також передадуть поворот голови.
5
Спробуйте для початку помалювати болванки, але зі знанням справи, а не умовні, - використовуйте циліндр шиї і правильно розташуйте на ній основні м'язи, тим самим позначаючи і показуючи їх.